Підписав петицію про звання героя України – втратив доступ до свого месенджера або і взагалі — онлайн банкінгу. В Україні набуває популярності нова схема шахрайства. Зловмисники, шляхом маніпуляції почуттями українців, просять перейти за посиланням та підписати відповідну петицію. Усе ніби звично, заходиш за посиланням на нібито сайт Президента України, авторизуєшся і ….. не голосуєш, а втрачаєш гроші.
Старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області департаменту кіберполіції ГУ Нацполіції України Роман Свірський відзначає: зловмисники розраховують, що люди підтвердять згоду на підпис за допомогою онлайн-банкінгу. Жертвами афери ставали ті, хто вводив номер телефону та паролі від онлайн-банкінгу.
Або інший варіант – авторизація через телеграм акаунт. Так жертва вводить свій пароль на аферистському посиланні, а згодом втрачає доступ до месенджера.
“Згодом з даного акаунта невідомі особи починають розсилати оголошення про допомогу і відправляють віртуальні банківські рахунки. Або знову ж таки, поширюють велику кількість таких посилань, щоб більше людей втратили свої акаунти”, — каже Роман Свірський.
Тобто від вашого імені зловмисники будуть виманювати кошти у ваших знайомих. А також є небезпека того, що листування стануть доступними для шахраїв. І в подальшому вони зможуть шантажувати жертву.
У кіберполіції наголошують, головне — не переходити за посиланнями, які вам надсилають сторонні люди або ж ви побачили його у Фейсбуці. А якщо це зі сторінки знайомого – добре перевірте правдивість сайту. Адже аферисти вміло копіюють офіційний урядовий ресурс, чи наприклад сайт Президента України. Перевірити можна на спеціальних ресурсах — who_er.net або 2IP.ua.
Деталі — на відео.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.