В обласній футбольній Федерації підбили підсумки року, що минає. За 2014, кажуть, встигли зробити чимало – тут і організація чемпіонатів та кубків, проведення змагань серед шкільних та студентських команд, жінок, ветеранів, підготовка кваліфікованих тренерів, тощо. Немало зроблено, запевняє голова обласної Федерації Володимир Мариновський, і в напрямку вдосконалення та підтримки нормального функціонування районних стадіонів. Наразі всі вони обладнані трибунами для глядачів та пластиковими кріслами. Втім, роботи ще достатньо: до прикладу, не всюди є технічні зони для запасних футболістів чи інформаційні табло. Однак це – проблеми не найбільші.
ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:
«Як видно з доповідей делегатів, які відвідують стадіони, приймаючи участь у роботі по обслуговуванню Чемпіонату області, ні в одному районі не змогли представити акти про прийняття стадіону в експлуатацію. Я прекрасно розумію, що може половина з тих стадіонів – треба буде багато прикласти зусиль, щоб його ввести в експлуатацію. Може, половину просто ввести в експлуатацію. Але ми повинні все для того робити. Це я звертаюся до голів районних федерацій».
Збільшити футбольну базу потрібно і у самому Тернополі, переконані у Федерації. Зокрема, необхідно облаштувати щонайменше два футбольних поля.
ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:
«Сьогодні до кінця дня в мене буде договір на оренду землі, 1,2 гектари, за «Родиною», хто знає. Ввечері я їду на засідання виконкому ФФУ, завтра буде прийматись рішення про виділення коштів на побудову стадіонів зі штучним покриттям стандартних розмірів. Тобто, якщо все буде нормально, в четвер вночі буду мати вже якесь перше рішення про будівництво такого стадіону на теренах нашого міста».
За словами Володимира Мариновського, ведеться мова і про відновлення стадіону колишнього комбайнового заводу.
Ще одна проблема тернопільського футболу – труднощі у фінансовому забезпеченні команд.
ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:
«Коштів, які виділялись в районах в 2014 році явно не вистачало для участі в Чемпіонаті і кубках. Тому в Чемпіонаті області прийняли участь лише 9 команд, а команда Козови знялась після першого кола. Ясно, що це – недопустимо».
Вирішення, серед іншого, і фінансових питань запропоноване у нещодавно розробленому проекті програми розвитку масового футболу в області. Розглянути його місцеві депутати повинні на найближчій сесії обласної ради.
ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:
«У цій програмі є чітко написано, скільки грошей буде виділено на федерації. Є обов’язкове рішення, ну, я думаю, розраховуємо, що таке буде, по крайній мірі, воно на сьогоднішній день в проекті цієї програми є. Заложено, що кожен район має виділити, затвердити в себе на сесіях 100 тисяч гривень для підтримки розвитку футболу в районі, а саме – футбольної команди».
ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту усправах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА:
«Ми її дуже оперативно зробили, врахували всі ці побажання. Тому що вони реальні, я вважаю теж, що 100 тисяч на район – це те, що адекватно можна було б зробити. Хоча час непростий, це очевидно. Програму ми зробили. Нам залишилося зовсім небагато: захистити її, затвердити, до чого, в принципі, я готовий – відстоювати інтереси футболу як одного із, дійсно, самих масових видів спорту».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.