Християни готуються гідно зустріти свято Воскресіння Господнього. 23 лютого розпочався Великий піст. Весь цей час, кажуть священнослужителі, сповнений особливими молитвами та релігійними практиками. Аби правильно підготуватися до Великодня, працювати, кажуть в Тернопільсько-Зборівській Архиєпархії Греко-католицької церкви, потрібно одночасно в кількох напрямках. Перший – молитва. Молитися у цей час потрібно посилено.
ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:
«Акцент робиться на тому, що ми є блудні діти, що ми втратили той Рай, який Бог нам запропонував, Боже царство. І ми повинні до Бога повернутися. Коли ми повертаємося до Бога, ми відчуваємо тепло. Відчуваємо, що Він повертає нам те, що ми втратили, дає нам свою силу і свою благодать. Отже ж, в цьому пості, треба переживати цю молитву досконало, треба молитися, щоб максимально бути з Богом».
Наступний крок – обмеження у їжі. Тут кожен повинен зважати на свої сили. Однак дотримуватись його в тій чи іншій мірі, кажуть священнослужителі, повинен кожен. Відмовляючи собі в матеріальній поживі, потрібно намагатися знайти поживу духовну.
ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:
«Згідно постанови Синоду єпископів нашої церкви, останніх чинностей, які набули, в перший і останній тиждень посту ми відмовляємося від м’ясних і молочних страв. Так само понеділок, середа і п’ятниця, в інші тижні, відмовляємося тільки від м’ясних страв. В інші дні дозволено все їсти. Але, кажу, це є той мінімум, який ставить церква перед людиною».
Ще одна річ, каже отець Олег Харишин, – милосердя.
ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:
«Милостиню дати – це означає що? Вчинити жертву. Це – мати ту рису, яка була притаманна Господу Богу. Коли я вмію милосердитися над життям свого ближнього, коли я можу дати цю пожертву, наприклад, пораненому бійцеві або його родині, коли я бачу жебрака і дам йому якусь пожертву, а що більше, коли я попостив, наприклад, не їв цілий піст шоколаду і кошти, які я, гіпотетично, міг би витратити, віддаю цій людині – це є велика жертва з моєї сторони».
Відтак, священнослужителі наголошують: піст – це не стільки формальна відмова від певної їжі чи обмеження себе у якихось розвагах. Насамперед, це хороша можливість наблизитися до Бога, привести до ладу думки, позбутися образ та покаятися у гріхах.
Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, теж знають, що потрібно встигнути до Великодня:
«Молитися, молитися і молитися».
«Пробачити всіх своїх рідних, близьких. Покаятися в чомусь, зробити якісь висновки в житті».
«Треба взятися, щоб не їсти жирного, і щоб зі всіма перемиритися, з ким мав який гнів».
Триватиме піст 7 тижнів, до самого Великодня, який цьогоріч святкуватимуть 12 квітня.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.