У Тернополі завершився проект «Інноваційній освіті – інноваційний заклад», який тривав 3 роки. У його рамках школи міста працювали над нововведеннями.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Незважаючи на те, що ми живемо в найбіднішій країні Європи, це не означає, що ми з цим всім маємо право дозволяти таку саму бідну та складну освіту. Однозначно, що ми повинні ставити перед собою самі різні цілі та пріоритети. І якщо на це немає виходу, тому що немає держфінансування держави, то вихід, який залишається – це інновації».
Навчальні заклади, яким за цей час вдалося напрацювати свої авторські програми, можна вважати передовими, каже директор центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.
ГАЛИНА ЛИТВИНЮК, директор комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу:
«Є нововведення в класно-урочній системі, що стосуються типологізації і побудови структури уроку. Окрім того, є напрацювання, які дають можливість зреалізуватися закладу, як на перспективу розвиваючого. Оті заклади, які мають свої авторські програми і концепції, вони носять прогресивний характер і цей заклад дійсно розвивається».
У рамках проекту, починаючи з 2012-го, щорічно відбувався конкурс «ТехноПарк», на якому обирали кращі напрацювання. У 2015-му серед інших, був і один мистецький технопарк. У ньому презентували себе творчі гуртки при навчальних закладах. А серед них і програма телеканалу «ІНТБ», головними героями якої, переважно є учні.
ОЛЕНА МУДРА, автор програми для дітей «Телевітамінки»:
«Ми старалися зробити цікаво презентацію. Ми рахуємо, що вітамінки – вони смачні, корисні. І ми підготували таку скриньку зі смачними вітамінками-програмами новими. 35 “програм” дали скуштувати кожному. Кожен має собі шпаргалочку, де нас знайти і про що ця програма».
Організатори підкреслюють, проект та напрацювання, які завдяки ньому з’явилися, можуть допомогти вирішити певні проблеми у галузі освіти.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.