Марія Круль із Польщі, мати дитини з особливими потребами, тому з власного досвіду знає про проблеми, із якими зустрічаються такі діти і їхні батьки. За фахом жінка медик і вже декілька років є керівником товариства «Крок за кроком» у місті Замостя.
МАРІЯ КРУЛЬ, керівник товариства для дітей з особливими потребами «Крок за кроком» м. Замостя (Польща)
«Дивимося на дитину, її проблеми, всі функціональні не функціональності і тоді у всіх її проблемах допомагаємо безкоштовно. І об’єднуємо в одному місці освіту, реабілітацію і соціальну підтримку. До закладів довозимо дітей і назад їх повертаємо, і повністю, весь комплекс заходів, надаємо все. Тобто дитина отримує повністю все комплексно і безкоштовно».
Тепер того, що напрацювали за роки, поляки готові навчати інших. На Тернопільщину приїхали, аби поділитися досвідом із тутешніми колегами.
МАРІЯ КРУЛЬ, керівник товариства для дітей з особливими потребами «Крок за кроком» м. Замостя (Польща)
«Вчора я мала зустріч з мамами дітей з особливими потребами із Кременця. У їхніх очах був такий розпач від того, у яких ситуаціях вони сьогодні знаходяться. Вони розповідали, як їм тяжко без допомоги, спеціальних закладів, без школи».
НАТАЛІЯ ТУРЕЦЬКА, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«Найперше, що є різницею між тим, що є в Польщі і є в Україні – це те, що провідні країни світу вони мають інтегрований підхід до роботи з дітками з особливими потребами, тобто охорона здоров’я, освіта, і соціальний захист, і фактично одночасно працюють з дитиною, не розділяючи дитинку на різні заклади. От фактично це те, що ми вчимося в поляків і це те, що нам треба робити для того, щоб ми могли, якнайефективніше надати допомогу нашим дітям».
Щоб змінити ситуацію, в рамках проекту «Рівним кроком», організовують також навчання в Польщі для осіб із обласних закладів реабілітації.
НАТАЛІЯ ТУРЕЦЬКА, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«І зараз, на теперішній момент, далі продовжується навчання наших людей з особливими потребами. Бо на цьому етапі, це вже групи дорослих осіб, які поїхали вчитися безпосередньо в Польщі гри в боччу – це є параолімпійський вид спорту».
Перші підсумки польсько-української співпраці планують підвести вже вкінці цього року.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.