У Борщеві вдев’яте відбувся традиційний вересневий фестиваль «Борщ’їв – 2016». Поласувати українськими стравами, помилуватися борщівською вишивкою, а ще, весело провести неділю мали можливість усі охочі, завітавши на борщівське святкування. Детальніше, у сюжеті Тетяни Ставінської.
Борщ, вареники, сало та безліч інших українських національних страв представили господині чи не з усього Борщівського району, аби нагодувати гостей свята. Господиня з села Королівка, взяла участь у фестивалі вдруге. Зізнається, наготувала багато страв, які розмели за лічені хвилини.
НЕЛЯ, господиня з с. Королівка
«В нас сьогодні були, борщ в нас був смачний, гречаники були, сало домашнє, канапки з салом, з сиром».
Неля разом із помічницею-сестрою Тетяною приготували 40 літрів українського борщу і поділились з нами власним рецептом.
ТЕТЯНА, господиня з с. Королівка
«Знаєте, береш півкілограма щастя, 25 кілограмів любові, дуже корисні продукти, які мають бути в борщеві. Це все змішуєте, варите і смакуєте, з любов’ю».
Куштували страви як дорослі, так і малеча. Осторонь не залишився ніхто. А вилучені з гастрономічного фестивалю кошти, передадуть на потреби бійців АТО. Окрім національних смаколиків, на фестивалі представляли і українську вишивку.
ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради
«Жодна нація немає таких представлень орнаментів вишиванки перенесених на полотні і сьогодні дуже мені приємно, що багато зібралося людей і не тільки з різних куточків України, а сьогодні є представлені і закордонні гості, які чітко приїхали сьогодні на вишиванку, на фестиваль, подивитися на цю красу. Це є гості з Норвегії приїхали, гості з Прибалтики, з Латвії, з Польщі приїхали. Це говорить про те, що сьогодні пропаганда борщівської вишиванки відома по всьому світі».
ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради
«На сьогоднішній день, фестиваль став такого, дійсно, всеукраїнського масштабу і став певним брендом і сама борщівська вишиванка є певним брендом, яку знають у світі, вона має свій узор, вона має свою особливість і ті люди, які мають вишиті сорочки, вони за честь вважають, коли в них є вдома саме борщівська вишиванка. Надзвичайно цікаво, розкручуємо ту нашу культуру, популяризуємо її, популяризуємо вишиванку, популяризуємо все українське. Тому це надзвичайно важливий фестиваль і дякувати Богу він щорічно відбувається, проходить і тішить нас».
Саме борщівський, так званий код нації, вважають одним з кращих у світі, розповідає вишивальниця з села Ланівці, пані Тетяна. На фестиваль жінка привезла виставкові власноруч вишині рушники, сорочки, обруси, мотанки.
п. Тетяна, вишивальниця
«Ну ми є оригінальні, ми є працьовиті, ми любимо пісню, ми любимо нашу Україну, нашу землю і того наша вишивка, бачите, тут є чорні нитки, тут є червоні нитки і зелені – це життя. Нитка чорна – це пам’ять про наших павших людей, які загинули за нашу землю і ми найкращі, тому наша сорочка така оригінальна».
До слова, розважали гостей на дев’ятому борщівському фестивалі насиченою концертною програмою.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.