АЛЛА ШУШКЕВИЧ, майстер народної іграшки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України:
«Зараз іде рік півня. Подивіться, що можна зробити, яку іграшку з трави. Сіно. Справжня, з лапами. Це – клей ПВА і сіно. І получається отаке чудо».
Нитки, папір, дерево чи солома – при виготовленні народної іграшки пригодитися може чи не все. А забавки, які ви зараз бачите на екрані, зроблені руками дітей різного віку. Аби продемонструвати таланти юного покоління широкому загалу, Алла Шушкевич зініціювала тематичну виставку-конкурс.
АЛЛА ШУШКЕВИЧ, майстер народної іграшки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України:
«В кожній школі, в кожному позашкільному навчальному закладі ми навчаємо дітей ручної роботи, рукоділля. І ці роботи – ну, власне, їх ніхто не бачить. Тому ми вирішили зібрати в цьому приміщенні ці роботи, для того, щоб показати, що їх є багато, що діти в нас талановиті, що ми займаємося розвитком культури в нашому місті, прививаємо дітям таку любов до творчості і любов до національних традицій».
Про свої роботи нам з радістю розповідають і діти.
ОЛЕНА КОЗАК (12 років):
«- Вона зроблена з ниток і декоративних стрічок. Буси я їй робила з намиста, також волосся я скручувала та плела косички. І обруч я робила також зі стрічки.
– Довго робила?
– Ну так трошки. За одне заняття я впоралась».
ХРИСТИНА СТАНДРЕТ (9 років):
«Я навчаюся на гуртку «Орігамі», я виробляю всякі іграшки, всякі вироби. Мені подобається займатися там. Я брала білий папір, складала по частинках, і виходило мені так. Але я працювала довго».
АРТЕМ КОСТЮК (10 років):
«Ось мої три авторські іграшки. Вони зроблені методом витинанки. Найтяжче було вирізати, напевно що, маленькі деталі. Найбільше мені подобається щось фантазувати, щось придумувати своє».
ДІАНА ЖОВТА (6 років):
«Це такі баранці. Я їх вирізала, розмальовувала та скріплювала. Мені найбільше сподобалося розмальовувати, ставити свої фантазії, і ще малювати такі квіточки».
Юні рукодільники розповідають, нерідко свої вироби дарують рідним та друзям, адже переконані: найкращий презент – той, що виготовлений власноруч. Дорослі ж вважають – таке заняття дітям лише на користь.
УЛЯНА ДЖИГРИНЮК, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України:
«Через народну іграшку ми можемо передати відчуття українських традицій для наших дітей. Коли ми зберігаємо те, що робили наші предки, ми тим самим заплановуємо майбутнє для наших дітей».
Триватиме виставка-конкурс протягом грудня, до Нового року. Організатори сподіваються, що вона стане традиційною. Подивитися на народні забавки, виконані руками дітей, можна в дитячій бібліотеці-музеї національної іграшки, що на вулиці Стуса, 4.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.