Після перерви у роботі сесії, яка стартувала у п’ятницю, депутати міської ради знову зібралися на засідання. Ще до його початку туди прийшли і представники опікового відділення лікарні швидкої допомоги. Розповідають: не згодні із рішенням виконкому, відповідно до якого згадане відділення перепрофілюють у відділення політравми.
АНДРІЙ КОВАЛЬЧУК, завідувач відділення опікової травми та пластичної хірургії міської лікарні швидкої допомоги:
«На сьогоднішній день існує наказ 838, який обумовлює обов’язкову присутність відділення опікової травми у всіх обласних центрах. Тобто, в кожній області і в кожному обласному центрі мусить існувати відділення, де буде надаватись допомога хворим з опіковою травмою та з дефектами шкірних покривів. Ми розробили серію високотехнологічного обладнання для трансплантації шкіри, яка широко використовується в Україні. Наші технології. Тобто, відділення є промоутером інноваційних розробок. Окрім того, лікуються хворі, яким треба надавати допомогу у нас. Сьогодні приїхала Асоціація комбустіологів України, зі всієї України, керівник Київського опікового центру, приїхали відстоювати такі позиції».
В свою чергу, в профільному відділі міськради кажуть: таке рішення виникло не на порожньому місці, а на основі аналізу.
ОЛЬГА ЯРМОЛЕНКО, заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради:
«Це опікове відділення – це було єдине, для всіх жителів області. Але фінансується воно тільки за рахунок бюджету міста Тернополя. Для потреб міста немає необхідності утримувати таку кількість ліжок. Послуга жителям міста Тернополя зберігається, і на цих 10 ліжках, які будуть в структурі відділення політравми, яке важливо, щоб було в структурі лікарні швидкої допомоги, я думаю, що ми навіть зможемо надати медичну послугу всім жителям області».
Втім, розпорядженням міського голови все ж була створена комісія, яка ще раз вивчить всі за і проти перепрофілювання. Що ж до рішень, які депутати прийняли на засіданні, чи не найважливіше – про бюджет міста на 2017 рік. Зі слів міського голови, він на 26 % більший за бюджет попереднього року. Загальна сума – майже 2 мільярди 108 мільйонів гривень. Кошторис збалансований. Основними джерелами надходжень, як і раніше, залишається податок з доходів фізичних осіб та акцизний податок. Основні видатки будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями – понад 760 мільйонів гривень, енергоносії – 99 з половиною мільйонів, 31 мільйон – на компенсацію вартості пільгового перевезення.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Крім того, 5 мільйонів виділяється на одноразову допомогу малозабезпеченим громадянам міста. На субвенції соціального спрямування з державного бюджету піде 612 мільйонів гривень. Вперше ми виділяємо кошти на громадський бюджет – це 7 мільйонів гривень. Загалом, на всі капітальні видатки заплановано поки що 288,9 мільйонів гривень. Це кошти, які будуть спрямовані на придбання, ремонт і реконструкції».
Щодо галузей, то освіта буде профінансована в загальному на майже 667 мільйонів гривень, з них з державного бюджету – лише 281 мільйон, решта – з міського. Охорона здоров’я вартуватиме 226 мільйонів гривень, з них субвенція з державного бюджету – 178 мільйонів.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Слід розуміти, що ті кошти, які передбачені державою як державна субвенція на оплату медичних закладів, вона фактично профінансована лише в межах 10 місяців. Ми вже зараз бачимо, що 2 місяці, а це приблизно 29 мільйонів гривень державою недофінансовано, відповідно, ми будемо звертатися з цими коштами або до Кабінету Міністрів, щоб їх додатково виділили, або, можливо, як і в цьому році, прийдеться ці кошти втрачати з міського бюджету».
Зі слів Сергія Надала, житлово-комунальне господарство міста у 2017-му буде профінансоване на 251 мільйон гривень. Кошти підуть на капітальний ремонт житлового фонду, підтримку ОСББ, утримання та ремонт шляхо-мостового господарства, електромереж, зелені насадження. Передбачені, серед іншого, і кошти на продовження ремонту дамби Тернопільського ставу. Фінансування галузі культури складе майже 57 мільйонів гривень. На галузь молоді і спорту передбачено 39 мільйонів.
З основного, що є у намірах на наступний рік – реконструкція площі біля пам’ятника Степану Бандері та пішохідних ділянок в парку Шевченка, облаштування пішохідних ділянок і зон відпочинку в Старому парку, відкриття додаткових груп в дошкільних навчальних закладах, облаштування комп’ютерних класів в школах, будівництво нової тролейбусної лінії, продовження робіт з термомодернізації житлового фонду, облаштування нових спортивних майданчиків та встановлення вуличних тренажерів.
Разом з тим, зазначає Сергій Надал, попри збільшення надходжень, є низка витрат, яких раніше не було. Зокрема, на утримання установ освіти та медицини.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Держава фінансує кошти виключно на заробітну плату педагогічним працівникам. Всі технічні працівники, всі витрати на енергоносії, всі витрати на утримання приміщень лягають повністю на плечі міського бюджету. Те саме в медицині. Витрати на утримання профтехосвіти також покладено повіністю на кошти місцевого бюджету, де держава дала лише частину співфінансування в частинці, яка стосується оплати за середню освіту, яку здобувають в ПТУ. Якщо ці витрати разом підсумувати, то для міста це – близько 200 мільйонів гривень додаткових витрат, яких ми раніше не мали».
Також, серед іншого, депутати на сесії прийняли рішення про присвоєння школі № 13 імені Андрія Юркевича – тернополянина, який загинув у зоні АТО.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.