Самшитова вогнівка – саме вона поїдає декоративну рослину, яка росте чи не по всьому Тернополю.
Як пояснила доцент кафедри ботаніки та зоології ТНПУ Галина Голіней, самка відкладає яйця на внутрішню сторону молодих листочків, з них вилуплюються личинки 1-2 мм, і одразу починають харчуватися листочками, прогризають їх, тільки залишають верхні шари епідермісу. Одна така гусінь може з’їсти листок лише за чотири години.
Якщо кущ невеликий, його можна врятувати від вогнівки механічно – видалити уражені гілочки, знищити гусениць, зазначила фахівець. Але якщо вогнівка розповсюдилась масово, як до прикладу у центрі міста, застосовують інші методи. Зокрема, залучили спеціалізовану організацію, яка обробляє самшит двома спецпрепаратами.
Самшитова вогнівка – інвазивний вид, тобто новий для нашої території. Батьківщина шкідника – східна Азія. У 2006 році вогнівку виявили у Німеччині, а у 2014 – в Україні, на Закарпатті. Фахівці припускають, зміни клімату призвели до того, що цього року вогнівка особливо агресивна і швидко поширюється.
Багато шкідників поїдають птахи. Але не самшитову вогнівку, адже у листі самшиту багато алкалоїдів, які накопичує і шкідник. Тому обробка препаратами чи не єдиний спосіб врятувати декоративну рослину.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.