Аферисти не сплять. Правоохоронці розповіли жителям Тернопільщини, як вберегти кошти від шахраїв. Також поліція повідомила про ресурси, де можна перевірити сумнівні телефонні номери та банківські картки.
Шахраїв все більше, а схеми — підступніші. Лише від початку 2023 року жителі Тернопільщини разом втратили понад півтора мільйона гривень. Просто віддали їх шахраям. Попри війну вони активізувалось, а їхні схеми – видозмінились. Як наголошують у поліції, – шахраї завжди підлаштовуються під ситуації в країні. Придумують нові схеми, щоб виманювати кошти в населення.
Стати жертвою інтернет-шахраїв може кожен. Вікової категорії, яка найчастіше потрапляє на гачок — немає. Ці (так звані) “профі” навчились працювати з різною аудиторією. Щодня слідчі Тернопільської області вносять до єдиного реєстру досудових розслідувань по 10-15 заяв, пов’язаних з шахрайствами. А з початку року поліцейські зареєстрували понад тисячу кримінальних проваджень.
На Тернопільщині працівникам поліції вдалось встановити вину та притягнути до кримінальної відповідальності понад 70 осіб. Вони вчинили понад 200 правопорушень за фактом шахрайства.
Аферисти завдали людям збитки на більш, ніж 1,5 млн. грн. З них понад 800 тис. грн вдалось повернути жертвам. Через різноманітність шахрайських схем, досить легко попастись на гачок злочинця. Важче довести вину і притягнути їх до відповідальності.
Кіберполіцейські щодня фіксують спроби обманути громадян. Тому напрацювали короткий список сайтів, на яких можна перевірити чи до вас дзвонив шахрай. Більше про ресурси — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.