Зима близько. З жовтня жителям будуть розраховувати субсидію на опалювальний період. Хто може скористатися пільгами і які документи потрібні для оформлення — дізнавалися наші журналісти.
Щороку перед початком опалювального періоду кількість охочих отримати субсидію збільшується. Тернопільщина не виняток. Адже на фоні війни доходи більшості громадян впали. Для людей житлова субсидія — один із порятунків.
Проте у виплатах можуть і відмовити, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну людину за останні шість місяців перевищує 3760 грн. Тому багато тернополян не подають документи на субсидію.
На опалювальний період розрахунок субсидії проводиться з жовтня до квітня. А нараховують її відповідно до затвердженої формули, розповідають у пенсійному фонді.
“Фахівці розраховують середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства, ділять на прожитковий мінімум, який був станом на 1 січня поточного року, з якого розраховується субсидія, ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться, відповідно, на 15%”, — пояснює начальниця відділу житлових субсидій головного управління Пенсійного фонду у Тернопільській області Оксана Дендевич.
Тобто, розмір субсидії залежить від доходу і розміру оплати за житлово комунальні послуги. А виплати на картку субсидіанта нараховуються автоматично, але цього опалювального періоду будуть деякі зміни.
“Прийнята постанова відповідно якої, передбачено проведення перерахунку в серпні місяці тим домогосподарствам, у яких дохід або збільшився або зменшився на 50%”, — відзначила Оксана Дендевич.
А що стосується кількості одержувачів, то вона відрізняється в залежності від сезону, кажуть у пенсійному фонді. Ящо у серпні субсидію отримували 17 тис громадян, то в опалювальний сезон ця цифра суттєво збільшується, заявив заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Володимир Івахов.
Основними документами для призначення субсидії є заява і декларація про доходи і витрати. Внутрішньо переміщені особи також можуть претендувати на субсидію, проте їм треба буде подати довідку про свій статус ВПО. Подавати документи на субсидію можна у сільські ради, територіальні громади та ЦНАПи. А з грудня 22 року, безпосередньо в пенсійний фонд. Що важливо, якщо людина немає можливості особисто подати документи, то можна надіслати їх поштою або подати онлайн через Дію.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.