Уже чули про ще одну платіжку? Так звана третя стосуватиметься тепер технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Надходити така квитанція буде мешканцям багатоквартирних будинків у Тернополі й громаді. Але не щомісячно, а раз на кілька років.
Тобто, співвласники багатоквартирних будинків та балансоутримувачі мають укласти договір на техобслуговування будинку. А періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж. Наприклад, внутрішньобудинкові мережі, які експлуатують до 25 років, мають обслуговуватись один раз на 5 років. Якщо понад 25 років – раз на 3 роки. З такою періодичністю споживачі й отримуватимуть нові платіжки.
“Платіжку вводять для того, щоб аварійно і безперебійно подавати газ споживачам. Технічне обслуговування ми все рівно будемо здійснювати, але оплату за проведення технічного огляду будуть розбивати на кількість жильців у будинку”, — пояснила начальниця виробничо-технічного відділу ПрАТ “Тернопільміськгаз” Галина Панюс.
Таким чином “Тернопільміськгаз” зможе попередити ймовірні витоки газу. Кажуть, таке технічне обслуговування передбачатиме планове випробування газових систем найперше на щільність. Роботи проводитимуть лише в неопалювальний період.
Роботи передбачають і технічне обслуговування систем газопостачання, запірних пристроїв, котлів для опалення. А ще перевірку герметичності газопроводів й усунення можливих витоків.
Самі ж мешканці багатоквартирних будинків таким змінам не задоволені. Голова ОСББ Сергій Лупак розповідає, найчастіше аварії трапляються у помешканнях, де розміщене газове обладнання – плити, котли чи колонки. А не назовні. Тож те, що пошкодилось дальше крану і лічильника обслуговуватиметься за власні кошти мешканців і не входитиме у платіжку ТО.
Деталі — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.