Негативні емоції, які накопичуються в людині, можуть нанести здоров’ю серйозної шкоди, вважають психологи. До прикладу, призвести до депресій, неврозів, і навіть цілком фізичних захворювань, таких як астма чи цукровий діабет. Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, поділилися своїми методами відпочинку від потоків не завжди приємної інформації.
СВІТЛАНА:
«Напевне, більше проводити в колі сім’ї, з дітками, з внуками, з родиною. Я думаю, кращого заряду позитивних емоцій просто не буває».
ІРИНА:
«Воно всьо тисне на мозги, і не знати, з якої сторони чия правда. Відключати телевізор».
СТЕПАН:
«Моя думка така, що просто не треба всьо сприймати, як то кажуть, близько до голови. Але потрібно тримати все вухо востро»
Однак декому з городян психологічно розвантажуватися не потрібно. Адже, запевняють: знають, заради чого все це потрібно.
МАРІЯ:
«Я – ні. Тому що я маю свою ідею, я люблю свій народ, люблю свою Україну, і хочу для своїх дітей і внуків всього доброго».
Вивільняти свої емоції таки варто, запевняють медики. Лікар-психотерапевт Марія Хомів дала нашій знімальній групі кілька рекомендацій.
МАРІЯ ХОМІВ, лікар-психотерапевт:
«Хороша техніка для будь-яких людей – щоранку, встаючи, брати листок паперу, і на листку паперу писати всі свої відчуття, незадоволення, свої очікування, які не справдилися. Все вивільняти на папері. Друга річ – це працювати з допомогою арт-терапії: ліпка, пісок, малювання».
Крім того, розповідає Марія Хомів, варто займатись спортом чи танцями, повноцінно спати та харчуватися, а також – більше гуляти на свіжому повітрі. І чи не основне – не падати духом. Натомість, навпаки – намагатися себе підбадьорювати, щоб відчувати силу щось змінити.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.