Як побороти післясвяткову хандру?

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2014 о 19:37    417 переглядів

Моральне та фізичне виснаження – такі симптоми супроводжують багатьох людей у післясвятковий період. Причиною цього є бурхливі емоції, які переповнювали людей під час різдвяних канікул.

МАРІЯ ХОМІВ, лікар-психотерапевт міської лікарні №2

«Постсвяткова хандра буває у всіх людей. Це особливий такий стан коли у людини змінюється її баланс, і відбувається в організмі стресовий розлад. Це буває коли людина виходить після відпустки на роботу, та після довготривалих вихідних».

Як стверджує пані Ірина, у кожної людини післясвяткова хандра проявляється по-різному. Проте є певні особливості, які характерні для всіх.

МАРІЯ ХОМІВ, лікар-психотерапевт міської лікарні №2

«Багато з них не можуть працювати. Характерна знижена працездатність, втома, сонливість, небажання зранку прокидатися. Це можуть бути фізичні прояви, такі як головний біль, головокружіння».

Але хвилюватися не варто. Побороти хандру можна і в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою до фахівця. Починати «входити» в робочий режим треба з прибирання робочого місця і створення відповідної атмосфери для праці.

МАРІЯ ХОМІВ, лікар-психотерапевт міської лікарні №2

«Після того, як людина виходить на роботу вона не може переробити все те, що не встигла до цього. Тому вона повинна розпланувати. Існує така відома матриця Ейзенхауера, коли всі справи діляться на 4 важливих етапи. Виходячи на роботу людина повинна розпочати роботу з того що є найбільш не відкладним. І по трішки повертатися до тих справ, які є не такі необхідні».

Психологи наголошують, велике значення також має робота з тілом. Адже різдвяне святкування знаменувалося великим навантаженням на організм. То ж не варто забувати і про раціональне харчування.

залишіть коментар