Різдвяні застілля – стрес для всього організму

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2014 о 19:29    504 переглядів

Українське свято – це багато їжі та в основному сидячий режим. Хоч ми знаємо, що із-за столу потрібно вставати з легким відчуттям голоду, та рідко хто цього дотримується. Тому різдвяні застілля є стресом для всього організму та випробуванням для фігури.

ІРИНА БОРОВИК, лікар-гастроентеролог

« Деколи, особливо святкові дні, люди розслабляються і втрачають пильність щодо того, що споживають і в якій кількості. Тому ми приходимо до того, що більшість людей мають підвищену масу тіла. Настрій трішки інший, тому що ми повернулися вже до робочих буднів».

Окрім зайвих кілограмів, святкове переїдання призводить до порушень роботи інших органів.

ІРИНА БОРОВИК, лікар-гастроентеролог

«Порушення з боку серцево-судинної системи, скачки артеріального тиску. Можуть бути проблеми з боку органів дихання, ендокринної системи, проблеми із суглобами».

Пані Ірина розповідає, перш за все, потрібно відкоригувати свій раціон харчування.

ІРИНА БОРОВИК, лікар-гастроентеролог

«Звернути увагу на більший прийом овочів, фруктів, молочних виробів, а також каші, зернові – це обов’язкові продукти, необхідні в зимову пору року. Згадати про такі прості овочі, як морква, буряк, редька, селера».

Саме овочі та фрукти допомагають травленню. Проте, наприклад, яблука краще споживати у запеченому або вареному вигляді. Тому що у сирому вони сприяють збільшенню апетиту. У зимовий період лікарі не рекомендують «виходити» із святкових переїдань за допомогою розвантажувальних днів.

ІРИНА БОРОВИК, лікар-гастроентеролог

«Коли є якісь захворювання хронічні, вони можуть, такі розвантажувальні дні, дати тільки загострення цих захворювань».

Пані Ірина також наголошує, що обов’язковими є фізичні навантаження у післясвятковий період. Вони можуть бути незначними, проте регулярними.

залишіть коментар