У активістів, які їхали до Києва, інспектори шукали тютюн

Автор:     Опубліковано: 23 Січня 2014 о 19:33    277 переглядів

Три автобуси з людьми, що прямували до Києва зупинили державтоінспектори вчора близько одинадцятої години вечора на виїзді з Тернополя. Як повідомили нашій знімальній групі очевидці, підстав на затримку транспорту не було. Інформація про перебіг подій – у сюжеті.

На момент приїзду нашої знімальної групи на місце події, зупинені автобуси працівники автоінспекції вже відпустили. Але нам вдалося поспілкуватись із пасажиром, що перебував у затриманому транспорті телефоном, він розповів, як все відбувалося.

ВАСИЛЬ, віз речі до Києва (телефоном):

 «Ми виїхали після 10 години вечора трьома автобусами: 2 неоплани і один приватний бусик. Зупинили всі 3. Потім нізвідки взялася міліція – 2 сержанти в уніформі і кілька понятих. Я так розумію, що це також міліціонери. Працівник ДАІ навіть відмовлявся складати протокол про те що він нас зупинив і про те що він побачив в нас якісь небезпечні матеріали».

Чимало активних мешканців Тернополя приїхали на контрольний пункт ДАІ, що на виїзді з нашого міста в сторону Збаража, щоб розібратися у ситуації яка склалася. Інформацію про зупинку автобусів знайшли у одній із соц.мереж. Активісти переконані, що причин зупиняти транспорт не було.

Активіст

 «Він ж нічого не порушував. Тут і нічого не порушиш з такою погодою ти тут не розженешся 120-140».

Активіст

«Ми приїхали, були на майдані в Тернополі на площі, ми приїхали на таксі. Побачили, що тут працівники міліції просто тримають автобус і щось там перевіряють. Тут якраз також під’їхали настроєні люди і почали виясняти чому ви зупиняєте. Не могли нічого пояснити  ».

Друга зупинка транспорту відбулася в Ланівцях. Там, за словами Василя, їх тримали більше півтори години. Він додає, за той час ті ж люди, що зупиняли автобуси в Тернополі, проводили обшук.

ВАСИЛЬ, віз речі до Києва (телефоном):

 «Водій їм відкрив. Вони повністю попереривали всі речі. Помацали все. В сумках рились. Складали список речей в такому дуже смішному порядку: сумка клітчаста – теплі речі, пакет червоний – медикаменти. Все перерили. Ми на зад все запакували. Вони не знайшли тих щитів які вони шукали».

В державтоінспекції кажуть, що щитів вони не шукали. А причина зупинки транспорту інша.

ВАСИЛЬ БАРАНОВСЬКИЙ, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в області:

 «Проводяться профілактичні заходи тютюн під умовною назвою «тютюн». Мета зупинки полягає в запобіганні кримінальних правопорушень. Це перевезення тютюнових виробів які без акцизів – один з пунктів даних заходів».

Працівники міліції не охоче коментували те, що відбувалося на окраїні Тернополя. Адже ніяких заборонених предметів їм так і не вдалося знайти.

ТАРАС РАБСЬКИЙ, слідчий карного розшуку:

 «Получили повідомлення на лінію 102 про те що в автомобілі знаходяться заборонені предмети. Виїхала слідчо-оперативна група. Потрібно було відреагувати на дане повідомлення ».

Після другої зупинки автобусів, інспектори транспорт більше не зупиняли. Вже після 9 години ранку активісти були в столиці.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!