Тернопільщина отримала нові автомобілі швидкої

Автор:     Опубліковано: 25 Квітня 2014 о 18:53    319 переглядів

Новенькі автомобілі швидкої допомоги отримали медики області. Транспорт освятили та частину вже передали у райцентри. Однак чи достатньо цього? Відповідь шукали наші кореспонденти.

 

«Ноші подивіться які зручні. Не треба тепер нашим працівникам носити хворого. Вночі сусідам стукати: підійдіть, поможіть знести хворого. Тепер цього не треба».

Своєї радості медики не приховують. Запевняють – нові швидкі мають усе, що необхідно для належного надання екстреної допомоги. Від держави наша область отримала 32 таких автомобілі. Згодом чекають ще на 4. Увесь транспорт новий, оснащений сучасним медичним обладнанням.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Працівники пройшли вже відповідний курс, як на ньому працювати, такий експрес-метод. Але навчання пройдене. І ми розуміємо, що, фактично, зараз область отримує можливість отримати сучасну, покращити якість надання медичної допомоги через кращу якість автомобілів, через краще медичне обладнання».

В Тернопільському обласному Центрі екстреної медичної допомоги кажуть: таке оновлення зараз вкрай необхідне. Автопарк зношений – зі ста автомобілів швидкої, які має область, лише 20 відсотків не підлягають списанню і можуть працювати далі.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«Я хочу сказати, що, от, майже три останніх роки ми не отримували жодної машини. Те що, фактично, дві машини ми взяли з гуманітарки. Це з Польщі пригнали їх. І все. Нового нічого не закуплено, що в нас, що і по області».

На те, що автопарк – в сумнівному стані, скаржаться і тернопільські медики.

РОКСОЛАНА, лікар  (Тернопіль):

«Та в Тернополі катастрофічна проблема. Тому що вони всі поламані. Мінімально до середнього є забезпечення. Яке вкладається в руки».

НАТАЛІЯ, фельдшер (Тернопіль):

«В нас машини, в першу чергу, дуже вже стан їх страшний. Вони дуже поламані. В принципі, не хватає машин. А на рахунок апаратури… Ну, на даний час ми маємо те, що маємо. Але те, що там є зараз, зовсім інший рівень і інша допомога».

В районах, кажуть в Центрі екстреної медичної допомоги, ситуація – ще гірша. Погоджуються з цим і тамтешні медики.

ГАННА МОНЧАК, заступник директора з медичної частини:

«По Тернопільській області працює 86 бригад екстреної допомоги. Як лікарські, так і фельдшерські. Але, в принципі, це не має значення – всі вони їздять на автомобілях. Якщо, припустим, люди працюють по 12 годин – лікарі, фельдшера, водії, то автомобілі працюють 24 години,7 днів на тиждень».

ОЛЬГА, фельдшер (Бережани):

«Ну, в нас були машини, але вже старі. Старий запас машин. Облаштована… Носілки, більше там нічого такого не було, щоби якесь приладдя, нічого не було. Ми носили з собою все».

ОЛЕКСАНДР, водій (Почаїв):

«Ну, в районах всі машини ще радянські. За радянських часів… Самі такі новіші – то 91 рік».

Загалом з 36 автомобілів райцентрам передадуть 22. Однак цього, все ж, недостатньо. Наразі Тернопільщині потрібно ще хоча б півсотні.

 

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!