І на людей подивитись, і себе показати. Ділитися досвідом один з одним домовилися тернопільські медики з другої лікарні та їхні колеги зі шпиталю польського міста-побратима Тарнува. Бажання співпрацювати, як годиться, затвердили на папері. В місцевому медзакладі розповідають: делегація раніше побувала в Польщі. Кажуть, є чому повчитися, і є чого навчити.
ВІКТОР КМІТА, головний лікар Тернопільської міської лікарні №2:
«В них унія виділила кошти на великі ремонти і на обладнання. Обладнання – особливо лабораторне обладнання. Мені вразив їхній рівень. Я хотів би, щоб і наші лікарі поїхали туди повчитися. В той же час, вони подивилися, що ми робимо на ангіографі, як ми працюємо. Вони зацікавилися, щоб приїхали подивитися їхні лікарі сюди. Ви знаєте, все таки ми були один день в лікарні. Так, як і вони. Для того, щоб пізнати глибше, треба просто походити і побути рядовим рядовим лікарем там».
Відточувати вміння в Польщі будуть не лише лікарі, а й медсестри. Адже рівень їхньої підготовки в тому ж Тарнуві, каже Віктор Кміта, – доволі високий.
В необхідності запозичення європейського досвіду не сумніваються і в міській раді.
ІВАН ХІМЕЙЧУК, заступник міського голови Тернополя:
«Зараз, на сьогоднішній день, для нас це є дуже важливо, тому що десь Україна взяла напрямок розвитку в напрямку членства в Європейському Союзі. І це означає, в сівою чергу, що певні стандарти повинні бути впроваджені».
ВОЛОДИМИР КАШИЦЬКИЙ, начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму міськради:
«Важливий досвід є трансформації системи охорони здоровя, яка відбулася в Польщі, зокрема, перехід від системи, в якій перебувають зараз наші лікувальні заклади, до системи страхової медицини. В них запроваджена електронна система, де кожен пацієнт може побачити, які конкретні медичні послуги йому надали, яка ціна за ці конкретні послуги».
В користі подібної затії впевнена і польська сторона. Передусім, каже директор шпиталю з Тарнува Марцін Кута, це буде обмін інформацією в сфері охорони здоров’я, в тому числі тою, що стосується економічних питань.
МАРЦІН КУТА, директор спеціалізованого шпиталю ім. Щекліка (м. Тарнув):
«На першому етапі буде дуже важливою передача нашого досвіду, зокрема, в пошуку коштів з Європейського Союзу, з інших грантів. Буде практична допомога, як діяти лікувальному закладу в тих нових реаліях, змінах, які зараз відбуваються в Україні».
Також поляки готові поділитися з українськими колегами своїми здобутками в різних напрямках, зокрема, кардіології та хірургії. І сподіваються, що перші групи лікарів відвідають їх шпиталь вже цього року.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.