У Тернополі здають ЗНО більше 20 студентів із зони військових дій

Автор:     Опубліковано: 11 Липня 2014 о 19:34    700 переглядів

Хтось вже подає документи на вступ, а хтось – ще здає зовнішнє незалежне оцінювання. До 15 липня триватиме додаткова сесія. Учасники – як місцеві, ті, хто не зміг скласти випробування разом з іншими, з поважних причин, так і ті, хто приїхав до нас з регіонів, де ведуться військові дії. До прикладу, ось ці дівчата із книгами та конспектами навідалися зі Сходу. Розповідають – вдома здати тестування можливості немає.

ХРИСТИНА, здає ЗНО у Тернополі:

«Я приїхала з Луганська. І в таке становище я попала, тому сюди приїхала здавати. Я не знала зовсім, що я сюди приїду, я не знала, що я саме тут ще й буду поступати, здавати ЗНО, я не знала цього. Я приїхала сюди,  я зараз тут проживаю, я тут, мабуть, буду в майбутньому жити. Ось так».

ЮЛЯ, здає ЗНО у Тернополі:

«Я з Донецької області. З міста Донецька. Тому, якщо там не проходить, я приїхала сюди».

Для підтримки, разом з потенційними студентами прийшли друзі та рідні.

ЛЮДМИЛА, мама абітурієнтки з Донецька:

«Змусило те, що відмінили сесію основну в нашій області. І все. А так ми збиралися здавати в себе».

Заступник директора інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк розповідає: здавати в нас тестування приїхало 23 молодих людей: 5 з Луганської області, 1 – з Криму, решта – з Донеччини.

ЮРІЙ ШАЙНЮК, заступник директора інституту післядипломної педагогічної освіти:

«Діти доволі хороші. Вони вже і полюбили місто, і його жителів. Є хороші відгуки щодо перебування тут. Я думаю, що створено всі умови для того, щоб вони успішно склали оці тести і вступили у цьому році у вищі навчальні заклади. Особливість та, що в нас кожен день одне тестування. Це – важко для абітурієнтів. Але діти знають, що це їх шанс. І вони зобов’язані прийти на всі ці тестування».

Найчастіше, крім мови та літератури, обирали математику, історію України та англійську. Наразі абітурієнтам залишається здати лише всесвітню історію та хімію. Результатів, запевняє Юрій Шайнюк, чекати довго не доведеться. Тому, не зважаючи на те, що прийом документів у виші  відсьогодні стартував, молоді люди ще матимуть достатньо часу, аби стати студентами.

залишіть коментар