На Тернопільщині борцям за незалежність України встановили прапор

Автор:     Опубліковано: 22 Серпня 2014 о 18:22    435 переглядів

Прапор для Героїв та кущі калини відтепер оселилися на вершині гори Ґонтова. Як розвівається стяг бачитимуть не тільки мешканці Збаразького, Зборівського та Кременецького районів, а й в Підкамені на Львівщині. Адже його підняли на флагштоці висотою у більш, ніж 12 метрів. Щоб долучитись до цього історичного моменту на Ґонтовій зібрались чи не усі мешканці навколишніх сіл.

НАДІЯ МИХАЙЛІВ, сільський голова с. Кобилля:

«Майже все село прибуло  сюди, на це місце. І я думаю, що не востаннє воно зібралося тут».

КАТЕРИНА ОМЕЛЬЧАК, мешканка м. Збараж:

«Символ нашої нації: жовто-блакитний прапор, золотий тризуб і червона калина, то ж будьмо пильні, не допустімо, щоб ворожий вітер калину ламав».

МАРІЯ ВОВЧУК, мешканка с. Кобилля:

«Ці речі для того, щоб об’єднати наш народ, бо я дуже переживаю. Мій племінник нині знаходиться на Сході. Я всім серцем там, їм там дуже тяжко і ми, хоч поможім їм молитвою, піснею, от такими подіями, як нині підтримаємо їх».

Ідея встановлення прапора належить мешканцеві Збаража Олегу Кокайлу. Його малою Батьківщиною є село Кобилля, що розташоване неподалік гори Ґонтова. Чоловік каже, втілити свій задум вдалося завдяки однодумцям.

ОЛЕГ КОКАЙЛО, автор ідеї:

«Прапор стандартних розмірів, збільшений. Якщо брати по стандартах: 2.20 – висота, 3.60 – ширина. Замовляв я його, там, де шиють прапори для кораблів зі спеціальної тканини, яка називається прапорна сітка».  

Цю гору для встановлення прапора вибрали не випадково. В 1916 році тут відбувся запеклий бій між Січовими стрільцями та російськими солдатами.

ТАРАС ЮРИК, депутат Тернопільської міської ради:

«Сьогодні, власне, як раз синьо-жовтий прапор є символом боротьби за українську незалежність. Він на сьогодні додає для мирного населення, тої віри і впевненості в швидкій перемозі наших бійців, наших воїнів, а для наших бійців і воїнів – це є той символ, який веде їх в бій, який  заради нього кладуть свої життя».

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Гора Гонтова бачила багато перемог українського війська. І я думаю, що наступними кроками во ім’я історичної пам’яті, во ім’я Лисоні, Гонтови і багато багатьох місць історичних, ми переможемо нашого російського сатрапа».

Піднімали прапор традиційно для українців з молитвою та гімном. Також на горі відправили панахиду за полеглими Героями.

залишіть коментар