Про здоров’я жителів нашої області розповідали медики

Автор:     Опубліковано: 1 Серпня 2014 о 19:40    239 переглядів

На гостро респіраторні та онкологічні захворювання все частіше нездужають жителі нашої області. Натомість зменшилась кількість хворих на туберкульоз, рідшою також стала дитяча смертність.

Обов’язкової заміни на сучасне обладнання потребують перинатальні заклади. Для надання професійної допомоги потрібне також постійне навчання персоналу, кажуть лікарі. Особливо невтішним є стан медичних закладів у районах. Попри усі недоліки намагаються справлятись. За перше півріччя, розповідають медики, в області народилось близько 6 тисяч немовлят. Повідомили також і про кількість закладів для вагітних.

ОЛЕКСІЙ ФЕДЧЕНКО, гол. спеціаліст акушер-гінеколог ДОЗ ТОДА                                                                      

«Як центри первинної медико-санітарної допомоги, мережа жіночих консультацій та акушерсько-гінекологічних відділень. Це двадцять три пологових відділення в нас наявні».

За 10 років, кажуть медики, зменшилась дитяча смертність. Пояснюють це тим, що близько 20 відсотків вагітних жінок обов’язковим вважають профілактичний огляд. Та серед найпоширеніших причин смерті немовлят називають перинатальну та вроджену патології.

МАЙЯ ГОЛЯК, гол. спеціаліст-педіатр ДОЗ ТОДА

«Хвороби органів дихання, на другому місці – хвороби органів травлення, третє місце займають хвороби ендокринної системи, та четверте місце займають хвороби ока та придаткового апарату».

В області, звітують ескулапи, працює більше 200 лікарів-педіатрів. Вони розповідають, усіляко намагаються покращити здоров’я малечі та зменшити дитячу інвалідність. В порівнянні із 2013 роком, в області народилось на 39 інвалідів менше.

МАЙЯ ГОЛЯК, гол. спеціаліст-педіатр ДОЗ ТОДА

«За структурою захворюваності дитячою інвалідністю відмічається збільшення хвороб по вроджених аномаліях, як, в принципі, і в попередні роки та зменшення хвороб нервової системи та розладів психіки».

Серед дорослого населення, кажуть медики, почастішали випадки гостро респіраторного захворювання. Ще за півроку траплялись більше 400 інфарктів міокарда. Не потішили лікарів також результати онкологічного огляду жінок.

ЛАРИСА МАТЮК, гол. спеціаліст-терапевт ДОЗ ТОДА

«Поширеність захворювань серед дорослого населення зросла на 2,3 відсотка, у порівнянні з минулим роком. У структурі поширеності захворювань за класами хвороб серед дорослого населення перше місце посідають хвороби системи кровообігу, 44,4 відсотки, друге місце займають хвороби органів дихання, 11,6 відсотка, на третьому місті – хвороби органів травлення, 11,5 відсотка»

Рідше в області нездужають на туберкульоз. Станом на 2014 рік лікарі зафіксували близько 300 хворих. Зареєстрували на Тернопільщині також 56 носіїв захворювання на ВІЛ та 14 на СНІД.

залишіть коментар