Квітами та сльозами зустріли тернополяни земляків, які повернулися із зони АТО

Автор:     Опубліковано: 9 Вересня 2014 о 00:33    658 переглядів

Тернопіль зустрів майже сотню своїх героїв із зони АТО. Спершу повернулися бійці зведеного загону управління внутрішніх справ. Всього – 45. Правоохоронець Петро свого прізвища не називає. Вдома його не бачили більше 2-ох місяців. Розповідає: був у Слов’янську, Соледарі, Артемівську, Попасній. Зі Сходу бійці зведеного загону поїхали на наступний день після оголошення перемир’я. Втім, каже Петро, воно – лише на словах.

ПЕТРО, боєць АТО:

«Після перемир’я нас цілу ніч і майже цілу сутку обстрілювали. Це вже після оголошення перемир’я. Сьогодні обстрілювали людей під Маріуполем, загинуло 11 чоловік «Айдару». Це все – після оголошення перемир’я. Останній день нас обстріляли з автомата. Перед тим – обстрілювали з різної зброї, включаючи гаубиці, включаючи міномети. Ми безстрашні, ми не ховалися. Ми йшли так, відкрито».

На щастя, додому всі повернулися живими та здоровими. Петро, до слова, не один, а разом із підібраним на Сході Слов’янськом або ж  Славком – для друзів. Запевняє – цуценя має нюх на чужих.

ПЕТРО, боєць АТО:

«Має 2 місяці. Їсть всьо. Гавкає на чужих. На своїх – нє. І на сепаратистів тоже. Там крім нас із сепаратистами більше нікого не було. Якщо на нас не гавкав, то тільки на них».

В перемогу України Петро щиро вірить. Каже, щоб як в гімні – «від Сяну до Дону». В обласній міліції розповідають: бойовий дух хлопців високий, вони готові і далі захищати рідну землю.

РУСЛАН БАЛИК, заступник начальника УМВС України в області:

«Вони там перебували місяць часу. Дехто – два місяці. Тому що дехто залишався з них на повторний термін перебування. Замучені, небриті. Можливо, довгий час не куштували домашнього харчування. Всіх зараз родичі забирають додому».

Трохи згодом на Театральному майдані зустрічали ще півсотні бійців батальйону спецпризначення «Тернопіль», які повернулися з Луганської області. Аплодувати люди почали, коли тільки з’явився автобус із бійцями. Зустрічали квітами, вигуками «Герої!», «Молодці!» та зі щирими словами подяки.

 «Дякуємо! Дякуємо! Дякуємо!»

Напевно, чи не найбільше повернення бійців із зони проведення Антитерористичної операції чекали рідні. Матері та дружини не стримували сліз. Розповідають: час відсутності найдорожчих рахували по днях і по годинах.

НАДІЯ, дружина бійця:

«Ми його дуже довго чекали, переживали за нього, молилися, щоб він приїхав живий, здоровий. І щоб все було добре. Щоб спокій був в Україні».

ЛЕСЯ, сестра бійця:

«Звичайно, хвилювалися. Я була в Італії, я кожен день дзвонила. Слава Богу, що все добре».

Командир батальйону Володимир Катрук каже: небезпека там поруч завжди. Втім, напевно, через те, що бійці відповідальні та слухали старших командирів, до Тернополя повернулися без втрат.

ВОЛОДИМИР КАТРУК, командир батальйону патрульної служби міліції особливого призначення:

«Що хочу сказати про АТО… Нормально там. Нормальні люди, звичайні, такі як в нас тернополяни. Трошечки світогляд інший, але вони, як і ми, хочуть миру, хочуть спокою,  їм набрид цей безпорядок, який там на сьогоднішній день є».

Вже згодом, після відпочинку з рідними, переконаний Володимир Катрук, бійці будуть готові знову їхати на Схід.

 

залишіть коментар