Якщо Закон «Про очищення влади» вступить в силу, перевірять усіх

Автор:     Опубліковано: 8 Жовтня 2014 о 20:10    395 переглядів

Україні потрібне очищення влади. У цьому переконаний голова громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв. За його словами, хоч відповідний закон підтримав парламент, він досі не підписаний президентом. А так звана «народна» люстрація, викидання чиновників у сміттєві баки та заклики стріляти – це реакція суспільства на зволікання після Майдану.

ЄГОР СОБОЛЄВ, голова Громадського люстраційного комітету:

«Чому беркутівці, які розстрілювали людей на Майдані, можуть вільно тікати від слідства, а судді – їх відпускати. Я так само не розумію, чому абсолютна більшість схем, що працювали на Януковича, на Єнакіївського, на всю цю банду далі працюють. І в цих умовах суспільство посилає політикам дуже простий сигнал: ми змінилися, і ми більше не потерпимо, що ви нас знову ошукаєте, знову спробуєте заговорити, знову спробуєте залишити все, як є».

Втім, каже Єгор Соболєв, ефективнішим буде очищення влади правовими методами, оскільки відповідний закон  означає реальне позбавлення чиновників повноважень та заборону повертатися на державну службу впродовж 10-ти років. Як тільки він вступить  в силу, впродовж 10-и днів повинні бути звільнені люди, які потрапляють під його дію.

ЄГОР СОБОЛЄВ, голова Громадського люстраційного комітету:

«Йдеться про людей, які під час режиму Януковича займали керівні посади , починаючи з рівня голови райдержадміністрації і вище. Йдеться про людей, які вийшли з КДБ чи навчалися в школах КДБ.  І йдеться так само про людей, які причетні до репресій під час Майдану, до вбивств, до арештів людей». 

Також повинні піти з посад усі колишні керівники райкомів компартії та центрального комітету комсомолу України. Після цього – перевірка тих, хто залишився: від прем’єр-міністра до дільничного міліціонера.

ЄГОР СОБОЛЄВ, голова Громадського люстраційного комітету:

«Всі посадовці, всі судді, всі правоохоронці мають відповісти на запитання: а звідки у вас майно. У вас і у членів родини, з якими ви проживаєте. Щоб ця перевірка пройшла якісно, Міністерство юстиції і Державна фіскальна служба, колишня податкова, вони будуть люстровані першими, щоб далі вони допомагали збирати і  використовувати інформацію під час  перевірки інших державних органів».

Закон, каже Єгор Соболєв, включає і потужний механізм громадського контролю.

 

залишіть коментар