Тернополянина, який допомагав терористам, обміняли на полонених українських військових

Автор:     Опубліковано: 31 Жовтня 2014 о 19:17    327 переглядів

47-річного тернополянина, якого звинувачують у сприянні терористам, обміняли на українських військових, що перебували у полоні. Нагадаємо, чоловіка затримали у вересні. Протягом кількох місяців, стверджують в обласній прокуратурі, той агітував знайомих за певну плату взяти участь у бойових діях на боці терористів.  А перед тим у складі харківського «Оплоту» брав участь у захопленні тамтешньої облдержадміністрації та різних антиурядових мітингах.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Його разом з іншими 169 особами обміняли на полонених українських військовослужбовців. А в межах кримінального провадження він оголошений у розшук. І у випадку встановлення місця його перебування буде воно відновлене і розслідуватись дальше».

Також прокуратура області направила до суду кримінальне провадження щодо двох місцевих мешканців, яких звинувачують у державній зраді, сприянні та фінансуванні терористів, вербуванні, закликах до насильницької зміни та поваленні конституційного ладу.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Два брати інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, і направляли їх через територію Білорусі в спеціальний табір в місті Ростов-на-Дону в Російській Федерації для бойової підготовки. В ході слідства було встановлено, що за 3 місяці їхньої так званої діяльності вони завербували, щонайменше, 10 громадян України».

Справу розглядає Тернопільський міськрайонний суд.

залишіть коментар