У 2015 абітурієнти складатимуть дворівневі тести

Автор:     Опубліковано: 10 листопадаа 2014 о 23:22    319 переглядів

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015-му проходитиме по-іншому. На майбутніх студентів чекає ряд нововведень. Основних змін, каже відповідальний за ЗНО в області Юрій Шайнюк, – 5. По-перше, кількість предметів, які виносяться на тестування, зменшили з 11-ти до 9-ти. Потенційні студенти не складатимуть всесвітню історію та світову літературу. Скасують також і 124-бальний бар’єр, який потрібно було подолати, аби сертифікати абітурієнта брали участь у конкурсі.

ЮРІЙ ШАЙНЮК, відповідальний за ЗНО в області:

«Буде інший такий визначений поріг – «здав» чи «не здав». Звичайно, для кожного навчального предмета він буде мати відповідну кількість балів і оцей поріг буде визначатися фаховою комісією після закінчення кожного із тестувань. Це та мінімальна кількість правильних відповідей, яку має дати самий слабкий абітурієнт».

Ще одна новація – дворівневі тести з української мови і літератури та математики. Завдання з цих предметів поділили на базовий та поглиблений рівні. При реєстрації абітурієнт сам визначатиме для себе важкість тестування – звісно, опираючись на умови прийому на обрану спеціальність у виші.

 ЮРІЙ ШАЙНЮК, відповідальний за ЗНО в області:

«Кожен вищий навчальний заклад буде обов’язково опубліковувати, який із предметів буде базовий, а який – буде з поглибленим рівнем. Це стосується двох предметів: математики і української мови та літератури».

Щодо сертифікатів минулих років, то відтепер вони, каже Юрій Шайнюк, участі в конкурсі не братимуть.

 ЮРІЙ ШАЙНЮК, відповідальний за ЗНО в області:

«Було багато критичних зауважень, щодо використання сертифікатів минулих років. Ну, в цьому році, взагалі, буде визначатися по-іншому методика нарахування тестових балів. Тому, відповідно, і не буде смислу вже використовувати сертифікати минулих років».

Крім того, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української  мови і літератури зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію для всіх вчорашніх школярів. Що стосується випускників технікумів, коледжів та професійних училищ, то вони, каже Юрій Шайнюк, щоб вступити до вишу на ту ж спеціальність, тестування все-таки не здаватимуть.

До слова, випробувати свої сили та ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнти зможуть на пробному тестуванні, яке відбудеться у березні. Реєстрація триватиме до 15 грудня. Вартість пробного тестування така ж, як і раніше: 89 гривень за один предмет.

 

 

 

залишіть коментар