На зарплати бюджетникам область отримала майже 50 мільйонів гривень

Автор:     Опубліковано: 4 Грудня 2014 о 19:37    346 переглядів

Депутати облради вкотре засідали. Третє пленарне засідання 51 сесії вже традиційнорозпочалося із запізненням. Спершу обранці хвилиною мовчання вшанували наших земляків, які загинули на Сході, після чого приступили до роботи. Для початку взялися вирішувати наболіле – питання із заборгованістю перед освітянами області. В свою чергу, ті нагадали депутатам про свої вимоги.

ЛЮДМИЛА МОКЕЙ, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки:

«Забезпечити виплату надбавок за престижність праці: 20 % педагогічним працівникам, та особливі умови праці шкільним бібліотекарям у районах Бережанському, созівському, Лановецькому, Під волочиському і кременецькому з 10 до 20, знизили їм на 10 %. Здійснювати своєчасну виплату заробітної плати працівникам загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, відповідно до вимог статті 115 Кодексу законів про працю України та статті 24 Закону України про оплату праці».

В департаменті освіти кажуть: в області є кілька проблемних районів. Очолює сумний рейтинг Тернопільський. Причину нестачі коштів на зарплати та надбавки представники місцевої влади вбачають в малокомплектності шкіл, невиправданих рішеннях різних гілок влади на місцях та особливостях формування місцевих бюджетів.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ОДА:

«Деякі райони приймали бюджети, і бюджети були закладені на 10 місяців, на 11 місяців, і це, знову ж таки, призводить до того, що, зокрема зараз в Тернопільському районі і Козівському районі на грудень і частково на листопад немає зарплати передбаченої».

Аби освітяни таки отримали свої гроші, на сесії депутати підтримали  проект змін до обласного бюджету.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів ОДА:

«На даний час 26 листопада Урядом прийнято розпорядження. Для нашої області передбачено 49, 9 млн грн. на виплату заробітної плати, наголошую, для працівників бюджетної сфери, це освітяни, медики, працівники культури, соціального захисту».

Відтак, кажуть обранці, всі райони забезпечені ресурсами для того, щоби завершити рік без заборгованості.

За словами представників обласної влади, звернулися вони і до Кабміну з проханням відмінити постанови номер 88 та 89, згідно з якими доплата учителям та бібліотекарям надається з місцевих бюджетів.

Втім, це не всі зміни до бюджету, за які проголосували депутати.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів ОДА:

«Субвенцій ні кошти, які зняті з області, 36 з половиною мільйонів на дітей,обсяг забезпечує 100 %, проблем не буде. Це ж саме йде мова про 6,9 мільйона гривень по пільгах і субсидіях. Запропоновано перміщення коштів між галузями бюджетної сфери, для того, щоб забезпечити окремі статті видатків. Зокрема, найбільші зміни – це по охороні здоров’я, де 405 тисяч додатково спрямовується на гемодіаліз, 400 тисяч – на енергоносії, і 100 тисяч на медикаменти для дитячої обласної лікарні».

Також, серед іншого, депутати прийняли звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Коаліції депутатських фракцій щодо децентралізації влади, а ще – запропонували вищому керівництву країни критерії претендента на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської облради:

«Голова обласної державної адміністрації повинен відповідати вимогам пункту 1.4.4 розділу 7 Коаліційної угоди, яким передбачено забезпечити професійність та політичну нейтральність представництва виконавчої влади на місцях. Кандидат на вказану посаду має бути ефективним керівником, фахово та всебічно підготовленою, соціально зрілою людиною, патріотом України і Тернопільського краю, бути відомим мешканцям області  та користуватися підтримкою територіальних громад».

залишіть коментар