Рибалки переконують: лід – товстий!

Автор:     Опубліковано: 13 Січня 2015 о 18:56    1 145 переглядів

Із зниженням температури на Тернопільському ставі рибалок побільшало. Любителі зимової риболовлі переконують – лід достатньо товстий, щоб по ньому ходити, бігати чи просто сидіти.

Хоч у Тернопільському ставі вибір риби широкий: йорж, лящ, плотва, окунь, щука, карась, рибалки кажуть: колись її було більше. Зараз же багато розвелося йоржа та «колючки», яку називають «риба-гурман», бо харчується ікрою.

МИХАЙЛО, рибалка:

«Попадає день, шо по півпакета плотви наловиш, а на другий день – штук дві-три, більше нема».

АНАТОЛІЙ, рибалка:

«Прошлий раз, он бачите, іде рибак, в оту купу йде рибу лапати. Тут не клює, от ми посидимо і додому підем. А там вчора, позавчора ляща лапали, дуже багато. А я ляща не люблю. Чому? Кісток багато, а для кішки мені шо там, піймаю пару штук і достатньо».

Для рибалок ідеально, коли надворі мороз – лід товстіший і риба ловиться краще. Рибалка Анатолій розповідає: за шістдесятирічний досвід жодного разу під лід не провалювався. Навіть, коли рибалив навесні, при товщині криги 4-5 сантиметрів.

АНАТОЛІЙ, рибалка:

«От подивіться, зараз я покажу скільки. Я опускаю вниз, за дно чіпляю. Отакий лід, бачите. То буде п’ятнадцять сантиметрів. Чотири сантиметра двох тримає, а п’ятнадцять – от бачите скільки нас людей. Тут нормально, можна лапати рибу».

Про правильне поводження на льоду, рибалки знають. Адже серед них є ті, хто таке хобі має більш як півстоліття, а відповідно  – за плечима багатий досвід. Коли лід темний, майже чорний, кажуть, на нього краще не виходити.

МИХАЙЛО, рибалка:

«Та це головне з берега подивитись. Як з берега нормально зайти, то на середині більший лід. Он там біля дамби зараз кругом вода. Ми ж там постійно ловили. Прошлого року там самий товщий лід був, а цього року там вода стоїть».

Досвід-досвідом, а вуправлінні надзвичайних ситуацій любителів порибалити все ж застерігають, краще не ризикувати своїм здоров’ям заради свіжого улову.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника управління ДСНС України в області:

«Для однієї людини безпечною товщина льоду вважається не менше 7 см. Проте, не слід збиратися групами та пробивати поруч багато лунок. А виходячи на лід беріть із собою мотузку довжиною 12-15м, палицю або гілку. Не перевіряйте міцність льоду ударами ніг, а якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся в тому напрямку, з якого прийшли. Ідіть повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. Пам’ятайте, що навіть найбільша впіймана вами рибина, не варта того, щоб заради неї ризикувати життям».

 

залишіть коментар