Тернопільські правоохоронці на сході України

Автор:     Опубліковано: 22 Січня 2015 о 20:16    292 переглядів

За миром та перемогою. Черговий зведений загін тернопільських правохоронців та бійці батальйону «Тернопіль» нещодавно прибули на Схід, де замінили на службі своїх колег. В обласному управлінні внутрішніх справ запевняють: хлопці мають достатньо і форменного одягу, і засобів безпеки,  й інших необхідних їм на службі речей.

ВАСИЛЬ КРАЙНИК, начальник управління кадрового забезпечення УМВСУ в області:

«Ротація пройшла успішно. Спецзагін і батальйон «Тернопіль» забезпечені і зимовою формою одежі, і боєкомплектом. Можуть нести службу по охороні громадського порядку на блокпостах».

Василь Крайник вже не вперше супроводжує своїх колег на місце тимчасової служби. На Сході по контракту в батальйоні Нацгвардії  служить і  його 19-річний син Ігор.

ІГОР КРАЙНИК, військовослужбовець Національної гвардії України (м. Тернопіль):

«Та, трошки страшно було в перші дні. А потім – привично. Найбільше хочеться побачити рідних. І найбільше хочеться, щоб все було добре, щоб все закінчилося на Сході, оця АТО. Щоб всі повернулися додому живі і здорові».   

Раніше нацгвардійці виконували завдання з охорони блокпостів прикордонників. Перебували недалеко від передової, поблизу міста Мар’їнка, що на Донеччині. Зараз же бійців передислокували, і тепер вони стоять на сторожі стратегічних об’єктів. Попри певні труднощі, до прикладу, був випадок, коли від морозу в частини хлопців потріскали шоломи, настрій, запевняють – бойовий.

ВІКТОР ШЕРШУН, командир батальйону Національної гвардії України (м. Тернопіль):

«Особовий склад готовий до виконання поставлених задач. Дух у нас – високий, піднесений».

Неабиякої наснаги бійцям додають дитячі послання: листи зі щирими словами підтримки, малюнки, вироби, виготовлені власними руками. Такими маленькими своєрідними оберегами бійці обвішують стіни в приміщеннях, де проживають. А дитячі листи носять біля себе, в нагрудних кишенях.

Місцеві ж правоохоронці переконують – забезпечувати правопорядок легше, коли є допомога колег з інших регіонів.

ВОЛОДИМИР ГОНЧАРОВ, начальник Костянтинівського райвідділу внутрішніх справ:

«Власними силами, дійсно, міліція Донецької і Луганської області не зможе виконати поставлені задачі, завдання на теперішній час».

Також, запевняє Володимир Гончаров, потрохи змінюється ставлення до українських правоохоронців з боку місцевих мешканців. Мовляв, ті починають бачити реальні вчинки, а не те, що їм нав’язує пропаганда.

ВОЛОДИМИР ГОНЧАРОВ, начальник Костянтинівського райвідділу внутрішніх справ:

«Вони бачать, що такі ж нормальні всі люди, іде обмін думками і налагоджується мирне життя. І та вся пропаганда, яка йде з російської сторони, що там їдуть «карателі», і так далі, вона зразу розбивається. Кардинально міняється їхнє бачення, і зовсім інше відношення».

За матеріалами ВЗГ УМВСУ в області

залишіть коментар