Київські інструктори навчали тернопільських лікарів і фельдшерів швидкої

Автор:     Опубліковано: 25 Червня 2015 о 19:56    816 переглядів

Лікарі швидкої екстреної допомоги займаються важкими випадками. Попередити зупинку кровообігу потерпілого – ось їхня головна мета. Та коли таке трапляється, вони намагаються вивести хворого зі стану клінічної смерті. А тут кожна секунда, як остання.

У Центрі швидкої екстреної допомоги та медицини катастроф переконують, в основі їхньої діяльності – зразки сучасної європейської практики. Та меж досконалості немає.

ЕЛЕОНОРА ШИЛЬМАН, завідувач навчально-тренувальним відділом Центру швидкої екстреної допомоги та медицини катастроф:

«У минулому році ми отримали 36 нових автомобілів. 34 марки “Peugeot” і 2 автомобіля ГАЗелі. Вони не тільки красиві і комфортабельні для пацієнта, але й обладнані сучасною медичною апаратурою. І це стало дуже сильним стимулом для всіх працівників швидкої допомоги підвищити свій професійний рівень».

Із такою метою керівництво Центру запросило з Києва сертифікованих інструкторів від “Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медицини”. Вони й взялися за підвищення майстерності тернопільських лікарів і фельдшерів швидкої допомоги

РОМАН ЛЯХОВИЧ, завкурсу кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Та сама реанімація. Буде показаний дефібрилятор, ЕКГ-апарат використання. Травма, накладання шин, комірців, нові методи забезпечення доступу до дачі медикаментів до організму потерпілого, внутрішньо-кісткове введення. Багато інших таких манекенів, обладнання, яке дійсно дозволяє зараз, скажем, модернізувати надання допомоги лікарями, фельдшерами швидкої в унісон сьогоднішнього дня».

Це навчання виходить за рамки сухої теорії, кажуть медики. Адже кожен працівник швидкої мав змогу особисто випробувати новітню техніку та провести ту чи іншу маніпуляцію.

РОМАН ЛЯХОВИЧ, завкурсу кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Дуже багато зараз нової техніки появилося. І ми не просто їх навчимо, я більш ніж переконаний, що наш директор центру напевно все-таки десь віднайде фінанси для того, щоби укомплектувати цим знаряддям ті машини, яким не вистачає такого обладнання».

Працівники швидкої екстреної допомоги весь час перебувають у процесі тренінгу, розповідає Роман Ляхович.  Така особливість професії.

залишіть коментар