Роботодавцям сплачують компенсації за працевлаштування безробітних

Автор:     Опубліковано: 16 Червня 2015 о 20:57    301 переглядів

Служба зайнятості повертає єдиний соціальний внесок підприємцям, які працевлаштовують безробітних, при цьому дотримуючись певних вимог.  Така компенсація має стимулювати  працедавців створювати нові робочі місця.

 НАТАЛІЯ КОСЕНКО, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ:

«Право на таку компенсацію мають роботодавці, які створюють нові робочі місця і працевлаштовують на ці місця на строк понад або не менше 2-х років безробітних певної категорії населення. Також роботодавець, на момент звернення до служби зайнятості, не повинен мати заборгованості по сплаті єдиного внеску або страхових внесків до загальнообов’язкового соціального страхування. Він також не може бути визнаним банкрутом або проти нього не може бути розпочато справу про банкрутство».

До прикладу, при мінімальній зарплаті працівника розмір компенсації роботодавцеві становить приблизно 500 гривень в місяць. Таким чином за рік він зекономить до шести тисяч. Крім цього, підприємець може скористатися правом на понижений коефіцієнт нарахування єдиного соціального внеску.

 АНДРІЙ РУЦЬКИЙ, заст. нач. управління доходів і зборів фізичних осіб ГУ ДФС в області:

«Я хочу доповнити, що і держава також надає компенсацію у вигляді того, що платник податку, платник єдиного соціального внеску, який створив нове робоче місце, детінізував заробітну плату має змогу застосовувати понижений коефіцієнт зі сплати нарахованої суми єдиного соціального внеску. Скажімо, за січень не було жодного платника, який би скористався правом на понижувальний коефіцієнт, то вже за квітень місяць близько 60 суб’єктів господарювання застосовують такий понижувальний коефіцієнт».

Для отримання компенсації єдиного внеску роботодавцю необхідно подати відповідну заяву та довідку встановленого зразка. Все решта виконують працівники служби зайнятості.

 НАТАЛІЯ КОСЕНКО, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ:

«Після того, як роботодавець подав нам інформацію і подав нам заяву – всьо решта роблять фахівці служби зайнятості. В нас є, існує електронний обмін і з фіскальною службою, і з пенсійним фондом, і з державним реєстратором, тому ми всю цю інформацію отримуємо від тих служб, і щомісячно ми приймаємо рішення про відшкодування даного єдиного внеску».

До речі, з січня по травень включно, в  нашій області роботодавці на таких умовах працевлаштували близько 250 осіб.

залишіть коментар