Кореспонденти ІНТБ перевірили черешню на нітрати

Автор:     Опубліковано: 3 Червня 2015 о 21:26    888 переглядів

Свіжі ягоди і молода картопля на наших столах з’являються все частіше. На ринку та в магазинах  пропонують полуницю, черешні, різні овочі-фрукти, які дехто вже давно включив до свого раціону. Пан Роман – продавець міського ринку каже, торги краще йдуть ближче до вихідних – тоді можна продати і по 100 кілограмів ягід чи картоплі.

 РОМАН, продавець:

«Полуниця… з Закарпаття, з Заліщик привозять. Черешня тоже з Закарпаття. Картопля вже наша – з Ланівців возять. І з Херсону. Картопля від 10-ти до 13-ти гривень, 15 гривень, залежить від калібру. Полуниця від 10-ти до 20-ти гривень. Тоже залежить від якості. Черешня – від 25-ти до 40-ка. По нітратах все нормально – перевірку пройшли».

Лікарі-ветсанексперти попереджають: навіть якщо це вже не перший врожай ранніх плодів вони все-рівно можуть бути небезпечними. В лабораторії перевірку здійснюють за допомогою спеціальних апаратів, і кажуть, часу це займає небагато.

НАТАЛЯ ОСТАПІВ, лікар ветсанмедицини І-ї категорії:

«Зважується відповідної продукції, додається розчин алюмокалієвих квасців і за допомогою апарата аналізатора іонів АІ-123 ми визначаєм вміст нітратів. Гранично допустима концентрація для людей такого середнього віку – 5 міліграм на кілограм ваги».

Підприємці, кажуть експерти, часом ігнорують допустимі норми. Цьогоріч випадки порушення вже були.

 НАТАЛЯ ОСТАПІВ, лікар ветсанмедицини І-ї категорії:

«Перевищення вмісту нітратів по полуниці, черешні і картоплі вже зараз немає. Раніше в нас були деякі партії продукції з перевищеним вмістом нітратів по картоплі саме. Якщо знаходимо перевищення вмісту нітратів, то про це попереджається і дирекція ринку, і сам продавець, складається відповідні акти і ця людина позбавляється торгового місця, тобто ми не надаємо права продавати цю продукцію».

В лабораторії міського ринку зазначають: перевіряють та контролюють тут кожну партію товару. А от за стихійну торгівлю відповідальності не несуть.

залишіть коментар