Тернопільські художники показали, яким бачать місто в ідеалі

Автор:     Опубліковано: 18 Червня 2015 о 20:22    530 переглядів

Тернопільські художники запевняють: митець не може залишатись осторонь проблем міста. Одна з мистецьких студій спільно із Самообороною Майдану Тернопільщини відкрили виставку під назвою «Мій Тернопіль: вчора, сьогодні, завтра». На картинах автори зобразили те, яким бачать рідне місто зараз, і яким воно може стати.

ІВАН КОВАЛИК, голова Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Зараз десь в світі, зокрема, і у нас в Тернополі, проходять процеси такої урбанізації, коли кількість населення збільшується, місто – забудовується. Ми хотіли би показати, що, дійсно, така проблема є, і вона є нагальною. Оскільки зараз, як там би не було, якщо на сьогоднішній день нам не вдасться зберегти ті наші парки, які плекалися довгі роки, якщо нам не вдасться зберегти і поновити нові зелені насадження, то в нашому місті буде багато проблем з тою самою екологією». 

МИКОЛА МАМЧУР, керівник мистецької студії:

«Це – реальні зразки. По фотографіях робили наші художники, оті порізані дерева, понищені, і поряд – як вони могли би виглядати, якби вони були доглянуті, і так далі. Місто маленьке, невелике, дуже гарне, компактне, є озеро в нас, що прикрашає це місто. І це місто можна зробити просто чудовим. Але для того треба докласти сили». 

Загалом на виставці представили мистецькі роботи 5-ти художників.

ОКСАНА ДУЧИНЧУК, авторка однієї з робіт:

«Змінити озеленення, старі дерева на нові – це не є дуже швидко, в терміні. Але можливо посадити, можливо обдумати, що садити, щоб не так швидко росло, не так швидко потребувало зміни. І, власне, в своїй роботі я запропонувала замінити хвойними деревами, які набирають свій ріст значно повільніше, вони є менш в безпеці, порівняно з вербами, де гіляки осипаються. Така моя думка». 

За словами організаторів, наразі перемовини стосовно подібної виставки ведуться і з місцевими архітекторами, які би теж, крізь призму власного бачення, зобразили розвиток міста.

залишіть коментар