Поблизу Кременця періодично горить сміттєзвалище

Автор:     Опубліковано: 3 Липня 2015 о 19:10    1 455 переглядів

Пожежі на сміттєзвалищах України – явище не поодиноке. Тернопільська область теж часом через це страждає. У червні протягом тривалого часу не вдавалось загасити пожежу на сміттєзвалищі поблизу Кременця.

НАТАЛІЯ ЄДНАК – кореспондент ІНТБ

«45 000. Такою є приблизна кількість сміттєзвалищ в Україні. Одне із них знаходиться недалеко від Кременця, і є однією з найбільших проблем місцевих жителів».

Перші повідомлення про те, що горить сміттєзвалище біля Кременця з’явились на початку червня. Люди кажуть, через велику кількість диму, було важко дихати.

 ВАСИЛЬ, житель м. Кременець:

«Те сміттєзвалище вже, певно, років, ну, я тут живу з 85-го – то воно вже і було. Тільки воно було менше трошки. Як дим в ту сторону, то тут дихати нема чим, як воно горить. А горить воно майже постійно».

ІРИНА, жителька м. Кременець:

«То просто над людьми натуральне іздіватєльство. Нам створили Чорнобиль. Стояла жара саме той тиждень. То був дикий ужас. Жарко, всі ж відкрили люди вікна. І раптом – повна хата… диму. Палять шини – отакий сморід. Дикий. Боже, вікна позакривали, дихнути немає чим».

Територія, яку займає сміттєзвалище становить близько 4-х гектарів. Повідомлення до пожежників надійшло від працівниці газорозподільної станції, яка знаходиться неподалік. Впоратись із проблемою своїми силами рятувальники не змогли.

ГЕОРГІЙ ГАЛЬКЕВИЧ, начальник Кременецького РВ Управління ДСНСУ в Тернопільській області:

«Черговий караул виїхав, оцінив обстановку, загрози газорозподільній станції не було, враховуючи відстань, і шо на тому проміжку немає горючих матеріалів так,  як зараз там і городи засаджені,  трава зелена, тому перекидання вогню б не було, це виключено однозначно. Все ж таки є практика ліквідації подібних пожеж, і оця цистерна води, яка була туда вилята – вона неефективна». 

Приватному підприємству «Катруб», яке зараз відповідає за сміттєзвалище, довелося гасити пожежу спеціальною технікою. У зв’язку з тим, що територія тління була досить великою – швидко це зробити не вдавалося.

 ВІКТОР КУРІНЕНКО, заст. керівника ПП «Катруб»:

«На сміттєзвалищі Кременеччини таких було підпалів багато. Зрештою, там зараз є охоронець від нашого підприємства, і таких підпалів він надто багато ліквідував сам. Але все вполювати неможливо. Даний підпал був вночі, що говорить про те, що він не був самостійним. Вночі самостійно нічо не загориться. В подальшому, звісно, відбулося таке розгоряння його, але все це – розгоряння і пожежу, приватне підприємство гасило виключно власними коштами, і, як кінцевий результат, пожежа на сміттєзвалищі все-таки була погашена».

Оскільки сміття поблизу Кременця горить періодично, то і мешканці міста, і обслуговуюче підприємство  переконані:  звалище або самозагоряється, або ж його хтось постійно підпалює.

 ВОЛОДИМИР, сторож сміттєзвалища:

«Думаю, самозапалення або ті люди, бляха, ті, бродячі, шо бродять. Може, де прийшли, може, де окурка кинули. Жара була, може, де, якесь стікло до стікла як-то попадає, ото, знаєте, як-то брати, добувають тойво, може і таке бути».

ІРИНА, жителька Кременця:

«Кременець – не маленьке ж місто. Все сміття звезуть – там же ж гори получаються, його ж кудись тре подіти. І щороку тихесенько хтось запалює. Ну, хто там може запалити? Кому той смітник потрібен, якщо не дана така команда?».

ВІКТОР КУРІНЕНКО, заст. керівника ПП «Катруб»:

«На сміттєзвалищі відбувалися підпали в декількох місцях, і їх не можна назвати самовільними. Але все-таки, звертаємося, як до правоохоронних органів, так і до самих мешканців: коли такі речі бачите – старайтеся якось попередити, чи повідомити підрозділи якісь, структури відповідні, а також і наше підприємство, в тому числі».

До слова, у планах підприємства «Катруб» створити замість сміттєзвалища поблизу Кременця сміттєпереробний сортувальний комплекс. Однак, коли вдасться втілити цей задум у життя, наразі не відомо.

 

залишіть коментар