Проїздом у Тернополі – пам’ятний знак до річниці Конотопської битви

Автор:     Опубліковано: 1 Липня 2015 о 19:25    871 переглядів

Від Львова до Донецька, від Конотопа до Севастополя, Україна – єдина. Із таким посланням у Тернопіль приїхали представники Київського міського автомотоклубу. Вони привезли пам’ятний знак до річниці Конотопської битви. 

Тернопіль – п’яте місто, в якому побував пам’ятний знак, створений до річниці Конотопської битви. Попереду ще 15. Показати меморіальний камінь і  розповісти про сторінку національної історії – з такою метою президент Київського міського автомотоклубу, Сергій Малик, вирушив у подорож країною.

СЕРГІЙ МАЛИК, президент Київського міського автомотоклубу:

«Камінь вибирав я особисто. Це валун. Звідки він  приперся невідомо, тому що льодовик коли йшов… ну, як козаки, знаєте, перекотиполе. Так на око впав. А робив його Валентин Осадчий, такий досить відомий скульптор.

4-тонний камінь оздобили українським гербом і вирізьбили написи. Один із них звучить так: цей пам’ятний знак установлено на честь перемоги козацького війська спільно з представниками військ країн сучасної південно-східної Європи над московською окупаційною армією у Конотопській битві влітку 1659 року.

СЕРГІЙ МАЛИК, президент Київського міського автомотоклубу:

«Я не історик по фаху і щоб  не бути смішним, не дати можливості комусь там пересмикувати історичні моменти, мене консультували два досить відомих історика – пан Бульвінський і пан Яблонський. Ці всі написи довго коригувалися і все відповідає… автентичне все».

Сергій Малик розповідає, ініціатори встановлення пам’ятного знака прагнуть одного: аби українці знали свою історію та поважали землю, на якій живуть. Будь-які інші цілі вони не переслідують.

СЕРГІЙ МАЛИК, президент Київського міського автомотоклубу:

«Україні є чим пишатися. У нас є такі знаменні дати, які, на жаль, ще в радянській машині ідеологічно знищувалися. Відповідно, знищувалися архіви. Ну і потім все потихенько запілювалось под великого русского брата»

Пам’ятний камінь 11 липня планують встановити в Конотопі. До слова, ще в Києві його благословив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

залишіть коментар