З гризунами у Тернополі борються щомісячно

Автор:     Опубліковано: 7 Липня 2015 о 19:33    476 переглядів

Невід’ємним пунктом у переліку послуг, які надають підприємства з обслуговування житлового фонду є профілактика і боротьба з гризунами, тобто – дератизація. У Тернополі, до речі, таким займається лише комунальне підприємство «Профілактична дезінфекція».

 ГАЛИНА ГЕВКО, директор ПП «Благоустрій»:

«Як проходить дана послуга? Представник з «Профілактичної дезінфекції» щомісячно приходить на наше підприємство з відповідними отрутохімікатами, беручи з собою майстра дільниці, який закріплений за тим чи іншим будинком, вони йдуть по підвалах, місцях загального користування, розкладаються ці отрутохімікати і підписується, на підставі виконаних робіт, підписується акт».

Акти виконаних робіт підписують також і жителі будинків. Це робиться для того, щоб бути впевненими у якості наданих послуг. Спеціалісти нагадують, мешканці теж повинні дотримуватись деяких санітарних норм: не залишати їжу чи залишки продуктів у підвальних приміщеннях та пильнувати, щоб всі можливі ходи, які можуть використовувати гризуни були герметично закритими.

ОЛЕНА БУДІЙ, майстер дільниці ПП «Благоустрій»:

«Там, де мешканці звертаються, то ми ще буває протравлюєм додатково. Період розмноження щурів – якраз літній період, де є особливо молодняк, то там треба звертати більше увагу. І додатково виставляються спеціальні засоби для молодих щурят, мишей. Там ідуть спеціальні цукерки, там вже знають представники профдезвідділу – який корм, який отрутохімікат застосовувати».

 ГАЛИНА ГЕВКО, директор ПП «Благоустрій»:

«На сьогоднішній день, з 15-го року, з 1-го червня ми перезаключили новий договір з КП «Профілактина дезінфекція», у зв’язку з здорожчанням вартості на отрутохімікати, вартість даної послуги зросла. Скажемо, вона коштувала, як я вам перед тим говорила – 2 копійки, то на сьогоднішній день вона коштує 3,2 копійки з метра квадратного з кожного мешканця».

Дератизація – дієвий спосіб боротьби із гризунами, кажуть комунальники. І вона є постійно необхідною, адже щурі можуть бути дуже небезпечними. Тому, якщо гризуна знаходять, то віддають на аналіз.

 ОЛЕНА БУДІЙ, майстер дільниці ПП «Благоустрій»:

«Якщо ми би десь там побачили такого щура, що вже непритомний або, будем казати, «доходить», щоб ми предоставили їм на аналізи. Вони тоді беруть дослідження чи вони заразні, чи вони мають хвороби, чи вони рознощики хвороб. Но в нас таких випадків не було».

До речі, щодо закладів громадського харчування чи будь-яких нежитлових будинків, то відповідальність за дератизацію їхні власники несуть самостійно.

 

залишіть коментар