Медичні чиновники з Тернополя без попередження нагрянули у бережанську лікарню

Автор:     Опубліковано: 14 Серпня 2015 о 21:11    955 переглядів

Слова «оптимізація» та «реорганізація» українці чують дедалі частіше. Чи відповідають вони вимогам часу, наші кореспонденти перевіряли в одному із медзакладів області.

Бережанський обласний протитуберкульозний диспансер – це  стаціонар на 6-ть палат, диспансерне відділення, лабораторії та адміністративно-господарське приміщення.

ТЕТЯНА РОМАНІВ, заст. гол. лікаря з медичної частини Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру:

«Де лікуються хворі із так званими відкритими формами туберкульозу. І з тою метою, щоби не відбулося зараження від людини до людини, ми їх сюди госпіталізовуємо, проводимо курс лікування, знебацилюємо хворих і тоді такі хворі повноцінно приступають до роботи, повноцінно ведуть свій спосіб життя такий, який вони вели до захворювання».

Саме в цей заклад представники облдержадміністрації та лікарі приїхали перевірити його роботу. Кажуть, установи подібного типу потребують реорганізації та оптимізації чисельності персоналу. Адже, випадки захворювань туберкульозом в області рідшають, тому часто такі медзаклади нераціонально використовують свій бюджет та ресурси. Зокрема, ліжка, які пустують.

ВІКТОР ОВЧАРУК, в. о. директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

«Ми могли б їх раціонально перерозподілити і реорганізувати. Створити підрозділи диспансерні і сконцентрувати всіх пацієнтів в одному протитуберкульозному закладі. Це і покращить умови скорішої діагностики і скорішого призначення лікування».

Працівники диспансеру про візит вечірніх гостей не знали, тому нашій знімальній групі намагались перешкодити.

«Знімати зачекайте. Без дозволу як ви маєте?Хочуть знімати. Мають камеру, хочуть знімати, Вікторе Степановичу. Що я маю робити? Приїжджайте сюди».

І вже разом із виконуючим обов’язки головного лікаря диспансеру підіймаємося в палати. Результати огляду – очікувані: близько половини ліжкомісць виявились порожніми.

ВІКТОР ОВЧАРУК, в. о. директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

«По стаціонару в нас є по журналу поступлено 23 пацієнти на 40 ліжках. Фактично, їх тільки 17 знаходиться».

Виконуючий обов’язки головного лікаря Віктор Цапок розуміє, що заклади подібного типу потребують змін. Проте, зізнається, є побоювання. Адже Бережани – місто невеликеі скороченим працівникам буде важко знайти роботу.

ВІКТОР ЦАПОК, в. о. гол. лікаря Бережанського обласного протитуберкульозного диспансеру:

«Слово «оптимізація» – воно повинно вселяти оптимізм. Тобто, щоб, перш за все, не страждали працівники. От показали, що знижується туберкульоз. А завдяки кому? Завдяки тій медсестрі, тій санітарці, яка доглядала тих хворих, яка лікувала тих хворих, яка давала таблетки, ризикувала, зрештою, своїм життям і здоров’ям».

Тому Віктор Цапок переконаний, потрібно шукати вихід, який влаштує і державу,  і людей. Наразі розглядають варіант працевлаштування потенційно скорочених працівників в інші лікувальні заклади міста та району. Аби персонал диспансеру не залишився без роботи.

залишіть коментар