На Лановеччині горять поклади торфу

Автор:     Опубліковано: 11 Вересня 2015 о 21:26    461 переглядів

На Лановеччині горять поклади торфу. Пожежа виникла ще 9 вересня, близько обіду. Її площа, повідомляють в обласному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій, становить більше гектара.

ЮЛІАН СІРАНТ, голова Лановецької РДА:

«Це є торфовище між селом Нападівка та Борсуки. В свій час тут добувався торф для покращення родючості полів. Значить, сьогоднішня погода, кліматичні умови, призвели до того, що  рівень води впав більше метра, і маємо таку ситуацію небезпечну».  

Як повідомили надзвичайники,особлива увага зосереджена на тому, щоб не допуститирозповсюдження полум’я в напрямку магістрального газопроводу «Торжок – Долина», який знаходиться неподалік.

ЯРОСЛАВ ТАРАПАТА, головний інженер Тернопільского ЛВУ МГ:

«Якоїсь небезпеки зараз ми не бачимо, щоб аж було, тому що на даний момент безпосередньо на газопроводі згарища немає, він декілька метрів збоку, горить торф. Приймаються міри для того, щоб залити водою і уникнути цієї небезпеки. Самий гірший варіант – це зупиняти газопостачання, закривати крани і стравлювати газ з цієї ділянки». 

ОЛЕКСАНДР ДВОРЕЦЬКИЙ, заступник начальника відділу реагування УДСНС України в області:

«В зв’язку з тим, що пожежа є досить складна і існує загроза газового проводу, який проходить поблизу пожежі, і прийнято рішення на місце залучити додаткові підрозділи. Зараз на місці пожежі працює 4 одиниці техніки пожежно-рятувальних підрозділів та 15 чоловік особового складу. Гасіння триває другу добу. За попередніми прогнозами, гасіння буде тривати ще близько доби». 

За словами вогнеборців, гасіння пожежі ускладнюється значною глибиною залягання торфу і тим, що осередки пожежі розкидані по великій території. Втім, запевняють, ситуація контрольована, і загрози для мешканців довколишніх населених пунктів немає.

 

залишіть коментар