У Тернополі протестували працівники теплових мереж

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2015 о 20:01    778 переглядів

У Тернополі сьогодні протестували працівники теплових мереж. Люди вимагали зароблені за кілька місяців гроші.

Кілька сотень працівників комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» разом із дирекцією замість робочих місць зранку пішли під стіни міської ради. І в один голос вимагали одного:

«Зарплату! Зарплату! Зарплату!».

Проблема з виплатою коштів на підприємстві зріє кілька місяців.  Працівникам заборгували близько 4,5 мільйонів гривень заробітної плати. Робітники не отримали гроші за частину липня, за серпень і вересень. До людей вийшов виконуючий обов’язки міського голови Владислав Стемковський. Після спілкування обом сторонам вдалося дійти консенсусу.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, в. о. міського голови Тернополя:

«Колективу КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Беру на себе зобов’язання забезпечити виплату заборгованості по заробітній платі працівникам підприємства до 23 жовтня 2015 року. Виконуючий обов’язки міського голови Тернополя, Владислав Стемковський. 20 жовтня.

–        Я перепрошую. Треба було написати – в повному обсязі.

–        Ще раз. Заборгованість – це є поняття загальне. Тобто, всю заборгованість».

Після міської ради люди пішли під стіни податкової. Підприємству мають відшкодувати 6 мільйонів гривень ПДВ. Відповідно, заборговану зарплату людям було б чим виплатити.

«Віддайте наші гроші!».

ЯРОСЛАВ, працівник КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Доки ми маємо терпіти? І як ми маємо прожити 4 місяці без зарплат?».

БОГДАН, працівник КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Не було таких подібних ситуацій.

–        А ви довго працюєте?

–        Я недовго, але я з переривом. Проблем ніяких ніби не було. Платили місяць у місяць. Аванс давали».

Начальник Головного управління ДФС в області Ігор Комендат, обіцяв, що відшкодовані 6 мільйонів гривень ПДВ підприємство отримає максимум до 19 жовтня, розповідають працівники.  Це дало б можливість виплатити зарплату. Проте, на календарі – уже 20-е, а  з людьми повністю так і не розрахувалися.

 «Сказав, що він 6-7 числа їздив до Києва по питанню вирішення повернення нам 6 млн. ПДВ, які задекларували ми ще раніше, десь у червні місяці. Було це? Правильно. Розмова була, при якій він нам пообіцяв, що до 16 жовтня, можливо, крайній термін 19 жовтня, у вас всі ці гроші будуть на рахунку».

Спілкувався з працівниками підприємства начальник Тернопільської об’єднаної податкової інспекції Петро Якимчук. Каже, усе, що залежало від них – виконали в повному обсязі: перевірили декларацію і занесли дані в реєстр. Також її розглянули і в Головному управлінні. Далі добро має дати державна фіскальна служба України в Києві.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області:

«На сьогодні в телефонному зв’язку, вчора ми спілкувалися, вони розглядають питання стосовно повернення вам заявленого до відшкодування ПДВ».

Далі дирекція «Тернопільміськтеплокомуненерго» разом із ініціативною групою піднялись до начальника Головного управління ДФС в області Ігоря Комендата. Він запевнив людей, буде знову зв’язуватись із керівництвом державної фіскальної служби України.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області:

«Покаже стан, який відбувається зараз, ще додатково доведе до відома керівництво фіскальної служби України. І якщо сьогодні до 5-ї години, половини 6-ї не буде відповідного рішення стосовно видачі вам коштів, особисто завтра Ігор Юлійович, обіцяв сам особисто, їхати знову в Київ і сидіти там, поки вам не віддадуть кошти».

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Наразі вирішили чекати відповіді – що та чому нам не було відшкодування, яке було нам обіцяно. Ну, можливо, там якісь… то, все-таки, процедура. І далі, якщо – ні, то будемо з Києвом проситися вирішувати питання в позачерговому порядку з нами у зв’язку з тим, що така ситуація склалася».

залишіть коментар