Тернопільські підприємці не задоволені проектом податкової реформи

Автор:     Опубліковано: 9 Грудня 2015 о 19:42    727 переглядів

Кілька десятків підприємців з Тернополя та області зібралися на засідання. Причина, кажуть, у тому, що Уряд приготував для них передноворічний сюрприз – нові проекти податкової реформи. Попри те, що там є і справді хороші речі, визнають підприємці, мінусів для малого та середнього бізнесу теж достатньо.

НАТАЛІЯ ШОЛОМЕЙЧУК, голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку:

«Це ведення касових апаратів, це збільшення ставки податку. Не розуміємо також про цю фінансову поліцію, яку вводять. Вони казали, що вони от беруть лібералізацію, що вони знищать нам податкову міліцію, так як вона неефективна. І взамін – на тобі. Зразу вони створюють фінансову поліцію, практично, це саме. І, на мою думку, в цьому новому законопроекті, більше іде лобіювання інтересів великого бізнесу».

ОЛЬГА ШАХІН, голова Тернопільської обласної громадської організації «Підприємці Галичини»:

«Є зараз пропозиція Уряду – на першу групу все одно вводять касовий апарат, протягом трьох років. На другу групу вводять касові апарати з 1 січня 2016 року. На третю групу, так, як вже казала моя колега, – повністю не буде. Ми хотіли сказати, що бізнес повинен розвиватися, інвестиції повинні бути в нас в державі. І тому, як в інших цивілізованих країнах,  хоча б дати мораторій на 5 років. В нас в країні, через кожні півроку, ми не знаємо, що нас чекає. Вводиться новий податок, є законопроект: раніше були пільги по виробництву, складів, а зараз вводять також і на виробництво, податок на нерухомість».   

Такі зміни, кажуть учасники зібрання – це додаткове навантаження на підприємців. Видатки доведеться збільшувати, відповідно, це призведе і до росту цін. Разом з тим, вважають люди, вдарить і по місцевому бюджеті, оскільки частина підприємців або закриє бізнес, або працюватиме нелегально.

ЛЮДМИЛА СКАКУН, керівник місцевого осередку Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця»:

«Ми зібралися для того, щоб, по-перше, висловити свою позицію, а, по-друге, донести заяву про те, що в разі, коли ми не будемо почуті, фактично, ми будемо виробляти загальноукраїнський план дій для того, щоб запобігти в подальшому такому зневажливому, я ще раз хочу наголосити, ставленню до малого і середнього бізнесу і взагалі до громадян України. Ми сьогодні за конструктив. Ми не проти касових апаратів. Ми за те, щоб ці касові апарати, наголошую ще раз, служили бізнесу і людям, а не корумпованим чиновникам».   

Разом з тим, учасники засідання закликають не бути байдужими та звернути увагу на проект податкових змін й інших підприємців.

 

залишіть коментар