Тернопільщина входить у 2016 з 26 територіальними громадами

Автор:     Опубліковано: 30 Грудня 2015 о 22:08    483 переглядів

26 територіальних громад. Саме стільки, відповідно до перспективного плану, який таки затвердили обласні депутати у грудні, утворили на Тернопільщині. Одна з таких громад – Байковецька. Вона об’єднує мешканців 7-ми населених пунктів.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці:

«До нас долучились такі села як Дубівці, Стегниківці, Лозова, Курники, Шляхтинці і Гаї Гречинські. Ті села всі самодостатні, але коштів на те, щоб розвивати територію, безперечно, в них немає. Для того, щоби пройшла децентралізація, про яку ми всі говоримо і хочемо, щоб це відбувалося в нас, ми пішли шляхом об’єднання і, беручи на себе великі повноваження щодо управління територією, починаючи як освітніми закладами, медичними закладами, а також розвитком інфраструктури».   

Затверджений перспективний план об’єднання територіальних громад, каже Анатолій Кулик, дає можливість вже з січня перейти на прямі міжбюджетні відносини із державою. Кошторис формуватимуть так, як і міста обласного значення.

За рахунок різних джерел фінансування, каже Анатолій Кулик, планують реалізувати низку проектів як у самих Байківцях, так і в інших селах громади.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці:

«Я пообіцяв громадам, що із бюджету Байковець, який ми заробляємо, ми знаходимось, тут Борднетце завод недалеко, який в цьому році, по розрахунках, повинен влити в сільський бюджет не менше 20 мільйонів, в кожне село направити мінімум 2 мільйони гривень для того, щоби покращити там інфраструктуру. Будуть розроблятися проекти по вуличному освітленню, і в кожному населеному пункті, по одній вулиці з капітальним ремонтом, твердим покриттям з асфальтом».

Окрім власних, розраховують також на кошти з Фонду регіонального розвитку та міжнародні гранти. Нагадаємо, як повідомили в облдержадміністрації, територіальні громади Тернопільщини отримають близько 130 мільйонів гривень прямої державної субвенції.

залишіть коментар