Допомога матерям-одиначкам нараховуватиметься по-іншому

Автор:     Опубліковано: 21 Січня 2016 о 18:45    1 060 переглядів

Соціальну допомогу одиноким матерям та виплати на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, будуть нараховувати в залежності від майнового стану сім’ї. Такі зміни вступили в дію з 1 січня. Зокрема, допомога від держави матерям-одиначкам становитиме різницю між прожитковим мінімумом на дитину та середньомісячним доходом сім’ї на одну особу за останні півроку.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«До 1 січня була норма, що ця допомога призначається, але не менше, як 30%  прожиткового мінімуму на дитину. З 1 січня ця норма скасована. От, скажімо, якщо це допомога одиноким матерям, і є дитина до 6 років. Прожитковий мінімум становить 1167 гривень. За 6 місяців розраховується сукупний дохід на одну особу. Він, допустимо, буде становити 500 гривень. 1167 мінус 500 гривень, і різниця – це буде ця допомога».   

Нововведення стосуються і допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, знаходяться у місцях позбавлення волі чи місце перебування яких невідоме.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Ця допомога до 1 січня мала сталий розмір і також становила 30% прожиткового мінімуму на дитину. З 1 січня вона буде розраховуватися як різниця між 50 % прожиткового мінімуму на дитину, в залежності від вікової категорії, і також середньомісячного сукупного доходу сімї на одну особу за попередні 6 місяців».

Зі слів Володимира Сулими, з 1 січня виплати згаданих видів допомоги припинили. Сім’ї, які гроші від держави раніше отримували, повинні підтвердити своє право на їхнє одержання. Зробити це, кажуть в міському управлінні соціальної політики, потрібно не пізніше березня, подавши відповідний перелік документів.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Тобто, необхідно подати в управління соціальної політики заяву, довідку про склад сім’ї, відповідно, довідки про доходи за попередні 6 місяців і заповнити ту, вже безпосередньо в управлінні, декларацію про доходи. Якщо допомога була призначена у минулому році, і термін її закінчується, скажімо, в січні, в лютому чи в березні, то, відповідно, ця допомога продовжується».  

Таким сім’ям підтверджувати право на допомогу потрібно буде по завершенні виплат.

Крім того, з липня минулого року пільги на комунальні послуги для окремих категорій громадян, зокрема, дітей війни, багатодітних сімей, пенсіонерів МВС тощо, також нараховуються відповідно до сукупного доходу сім’ї. Оскільки встановлювалася така допомога від держави на півроку, тепер таким пільговикам теж потрібно підтвердити своє право її отримувати.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Потрібно зазначити, що 8640 пільговиків, ми провели розрахунки без їх звернень, використовуючи базу даних Пенсійного фонду і інших служб, і ми, відповідно, підтвердили право на пільгу. Ще є приблизно 560 пільговиків, які повинні нам подати документи. Це пільговики, у складі сім’ї яких є працездатні особи, які працюють».

До слова, якщо раніше право на таку допомогу мали особи, дохід сім’ї яких в розрахунку на одну людину за попередні 6 місяців не перевищував 1710 гривень, то тепер цю суму збільшили до 1930-ти гривень.

  • Предусмотрено ли пособие матери одиночки которая находится в декретном отпуске по уходу за ребенком рожденного 03.03.2014 года ( и воспитывающая еще двоих детей 09.06.1999 г.рождения(ребенок инвалид) и 09.04.2002 г. рождения, отец которых уклоняется от уплаты алиментов.)В месяц доход от пособий (помощь за рождения ребенка,временная помощь детям родители которых уклоняются от уплаты алиментов, помощь на ребенка инвалида с надбавкой) составлял около 4000 грн. В совбес обращалась в конце февраля за пособием однако мне было отказано так как пользуюсь 50% льготой и субсидией за оплату коммунальных платежей.Заранее спасибо.

залишіть коментар