Свинячий грип дістався Тернопільщини

Автор:     Опубліковано: 13 Січня 2016 о 21:10    476 переглядів

Понад 39 тисяч мешканців Тернопільщини з початку епідсезону занедужали на грип та ГРВІ. За словами медиків, наразі на більшості території області рівень захворюваності не перевищує епідпорогу. Винятком є Тернопільський район.

ВОЛОДИМИР ПАНИЧЕВ, начальник ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області :

« Захворюваність до порогу по області складає 82 %, по Тернопільському району вона перевищена на 29,7%, тобто, майже на третину до порогового розрахункового показника. На сьогодні, за оцінками нашими, область знаходиться в перед епідемічному періоді в цілому. До речі, так, як і вся Україна».

Фіксують в області випадки захворювання на грип, в тому числі – і H1N1, відомий як свинячий або ж Каліфорнія.

ВОЛОДИМИР ПАНИЧЕВ, начальник ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області :

«За вчорашній день встановлено 12 діагнозів грипу, як на підставі клінічних, так і на підставі лабораторних досліджень. Останній випадок грипу лабораторно діагностований сьогодні, у хворої дитини з Кременецького району. Дитина із тяжкою пневмонією, але результат дослідження реакції в полімеразному ланцюгові засвідчує начвність антигенів H1Swine. Тобто, йдеться про грип  H1N1».

СТЕПАН ДНІСТРЯН, директор ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«На сьогоднішній день в нашу лабораторію поступило дослідження більше як від 100 чоловік. 1 позитивний – це сезонний грип, 8 аденовірусів. Сьогодні, коли ми даємо це інтерв’ю, наша установка зафіксувала пандемічний грип. Ми сьогодні виділили від хворого з Теребовлянського району».

Однак смертельних випадків від грипу, підкреслюють медики, на Тернопільщині не зафіксовано.

 

залишіть коментар