Мешканці Ланівців прийшли на сесію обласної ради

Автор:     Опубліковано: 10 Лютого 2016 о 19:44    502 переглядів

Тернопіль, близько 10-ї ранку. Через кілька хвилин має розпочатися сесія обласної ради. Під стінами «білого дому» збираються люди. Кажуть, приїхали із Ланівців. Нагадаємо, конфлікт між частиною тамтешніх мешканців та місцевим підприємством не вщухає вже кілька місяців. Люди виступають проти свиноферми та звинувачують  компанію в численних порушеннях санітарних норм. Зі своєю проблемою ланівчани прийшли до обласних депутатів.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, активіст, депутат Лановецької міськради:

«Вимога залишається незмінна: негайне вивезення свиней та закриття свиноферми. Нехай підприємство ТОВ «Агро-Ланівці» працює, нехай будуть робочі місця. Нехай займаються рослинництвом, навіть і тваринництвом, але не свиноферма».

Згодом свої вимоги активісти озвучують вже в сесійній залі з трибуни.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, активіст, депутат Лановецької міськради:

«Прийняти рішення на сесії обласної ради щодо направлення звернення в Адміністрацію Президента України, Прем’єр-міністру України, Міністерству екології, Міністерству регіонального розвитку та ЖКГ України, Державну санітарно-епідеміологічну службу України, Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, Генеральному прокурору України, Національну поліцію України, національне агентство по боротьбі з корупцією України, Антикорупційну прокуратуру, Тернопільську обласну прокуратуру, Національну поліцію України в Тернопільській області».  

Також активісти закликали депутатів направити звернення до голови ОДА та заслухати представників правоохоронних і контролюючих органів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я вам гарантую неупереджене ставлення до цього питання. І, як голова адміністрації, чітко стою на позиції і підтримую вашу думку, що ми маємо надати комплексну інформацію про те, що ми зробили як представники органів державної влади для того, щоб люди були поінформовані публічно про результати роботи ветеринарної служби, з якою ми працювали, прокуратурою, правоохоронними органами і іншими структурами, котрі були задіяні в оцінці діяльності підприємства».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«На наступному пленарному засіданні буде заслуханий звіт всіх перелічених осіб: правоохоронних органів, ветеринарних, санстанції».       

Після цього депутати приступили до розгляду порядку денного. Для початку розглянули та підтримали запит одного з депутатів, що стосувався конфлікту у Ланівцях.

ВОЛОДИМИР МИСИК, депутат Тернопільської обласної ради:

«Окрім цього депутатського запиту, який я прошу вас підтримати, щоб всі прозвітували, до кого я звертаюся, про свою участь щодо видання ліцензії із законності діяльності цієї компанії, а також – створити спеціальну депутатську комісію, яка повинна зайнятися цим питанням, вивчити його змістовно, ґрунтовно, і дати висновок щодо законності діяльності».     

Далі депутатам надали годину для озвучення політичних звернень, після чого приступили до голосування. Серед іншого, обранці підтримали Звернення Верховної Ради до світової спільноти про визнання Російської Федерації державою-агресором. Також звернулися до Верховної Ради України щодо неприйняття змін до Конституції.

ВІТАЛІЙ ФИДРИН, депутат Тернопільської обласної ради:

«Звертаємось до Президента України Порошенка Петра Олексійовича та Верховної Ради України припинити запланований експеримент над органами місцевого самоврядування України та відкликати проект змін до Конституції України, що прийняті у першому читанні. Натомість закликаємо провести реальну конституційну реформу з децентралізації влади, якою, по перше, необхідно зберегти конституційну цілісність та унітарність Української держави».   

Затвердили на засіданні і обласну цільову програму підвищення рівня мобілізаційної готовності, прийняли регламент, внесли зміни до бюджету, проголосили 2016 на Тернопільщині роком художника Івана Марчука та призначили Олександра Петровського на посаду директора обласного комунального інституту післядипломної освіти.

 

 

залишіть коментар