Представники об’єднаних громад зібралися у Теребовлі

Автор:     Опубліковано: 9 Лютого 2016 о 19:04    489 переглядів

26 – саме стільки територіальних громад утворили на Тернопільщині. Це – найбільша кількість в Україні. Аби обговорити нагальні питання, з якими довелося зіткнутися в нових умовах роботи, представники  громад з усієї області зібралися в Теребовлі. Майже 128 мільйонів гривень з державного бюджету для розвитку таких територіальних об’єднань перепало Тернопільщині. І це, запевняють представники влади, не єдине, що можуть отримати громади, якщо будуть достатньо активними.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Верховна Рада парафувала угоду з Європейським інвестиційним фондом на 400 мільйонів євро. Проект відкритий Посольства Сполучених Штатів Америки на суму 40 мільйонів доларів. Вже представники Міжнародного республіканського інституту їздять по Тернопільщині, здійснюють моніторинг функціонування територіальних громад. Також передбачено 90 мільйонів євро технічної допомоги з боку Європейського Союзу».

Теребовлянська громада, яка приймала гостей, об’єднує близько 32 тисяч осіб. Там кажуть: намагаються взяти участь чи не у всіх можливих проектах.

 СЕРГІЙ ПОПЕРЕЧНИЙ, Теребовлянський міський голова:

«Ми на 35 мільйонів гривень тільки дали проектів на конкурс від нашої громади. Плануємо в цьому році  зробити центри культурні, ми плануємо їх 4 зробити. Плануємо по проектах ПРООН спрацювати разом і перекрити покрівлю і повністю фасад зробити в Могильницькій школі. Також перекрити приміщення спортивного залу в селі Ласківці».

Поки що ж делегатам продемонстрували, що вдалося зробити на території громади до цього часу. До прикладу, це – Кровинківський водозабір, який обслуговує більшу частину Теребовлі. Тут замінили насоси та встановили нові генератори. Завдяки цьому, запевняють місцеві чиновники, вдалося значно скоротити споживання електроенергії, а відтак – і заощадити.

ВАСИЛЬ ГАЙДАН, начальник КП «Теребовля»:

«Якщо ми за весь платили колись 102 тисячі, а поміняли на енергозберігаючі насоси тут і також ми поміняли на італійські насоси на свердловинах, то ми зійшли на 70 тисяч, в основному. Це економія 30-40 тисяч для нас, для КП «Теребовля» по насосах».     

А це – сміттєпереробно-сортувальний комплекс у селі Плебанівка. Зі слів Степана Барни, діє він вже близько 5-ти років і обслуговує левову частку населених пунктів області. Нарази це – чи не єдине сертифіковане сміттєзвалище на Тернопільщині. До слова, вивезення та переробка сміття – ще одне питання, яке повинна буде вирішити кожна територіальна громада.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Нас цікавить, в даному випадку, не просто переробка сміття, нас цікавить додана вартість. Тобто, щоб максимально сміття перероблялося на території Тернопільської області з залученням додаткових людських ресурсів. І хочу зазначити, що зі 128 мільйонів гривень, котрі будуть спрямовані на інфраструктуру територіальних громад, екологічне питання буде одним з ключових. Більше того, ми ставимо собі за мету, що частина цих коштів має бути спрямована на облаштування сміттєзвалищ, сертифікацію і вирішення екологічних проблем громад».     

Також учасники семінару відвідали теребовлянський дитсадок «Ромашка», тут облаштували котельню.

Наразі перед об’єднаними територіальними громадами постає чимало завдань. Втім, на Тернопільщині сподіваються, що поступово вдасться їх реалізувати.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«На сьогоднішній день всі практично громади отримали немалий ресурс. І якщо ми будемо дивитися, я не кажу, що це буде приклад Теребовлянської, ми зробим приклад інших ще громад, просто кожен подивиться, що він на своїй території може в подальшому ще зробити і як їх раціонально використати. І будемо потихенько підтягувати всі громади до роботи».   

 

залишіть коментар