У міській раді обговорили новий Генеральний план Тернополя

Автор:     Опубліковано: 19 Лютого 2016 о 19:13    572 переглядів

Попередній Генеральний план міста прийняли у 2010-му. Оскільки зміни до нього можна вносити лише раз у 5 років, то на початку 2015-го Тернопільська міська рада з новими пропозиціями звернулася у спеціалізований інститут «Діпромісто».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Крім того, ми зібрали пропозиції, які надали населення Тернополя, підприємці, будівельники, громадські організації. Все це було направлено в «Діпромісто». Вони переглянули, внесли можливі зміни і корективи, і оскільки Законом передбачено публічне обговорення, в жовтні місяці презентували проект змін до Генерального плану».

Обговорювали проект протягом вересня-грудня минулого року. А тепер у міській раді, після відповідних узгоджень та експертних висновків фахівців різних напрямків, провели засідання погоджувальної комісії.

ДАНИЛО ЧЕПІЛЬ, архітектор, представник експертної ради з питань містобудування:

«Робота такої комісії необхідна по тій причині, що не можуть думки, будем так казати, думки десь ходити по місті, вони повинні бути висказані офіційно і по них треба шукати консенсус. Світогляд тих людей, котрі живуть попереднім часом, вважають, що не треба нічого міняти – хай буде так, як є, я живу в своєму будинку, навпроти ще 100 метрів дерев і хай так буде. Але з точки зору європейського розвитку, урбаністики – часом буває таке неможливе».

55 членів комісії активно обговорювали питання, які викликали суперечки. Міський голова каже, до прийняття Генплану потрібно ставитись особливо уважно.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Хочу сказати, що прийняття Генерального плану це є дуже важливо, тому що Генеральний план це не лише будівництво. Це інфраструктура, це і каналізація, це є водопостачання, це є газопостачання, це і транспортне сполучення, це і об’єкти соціальної сфери, дитячі садочки, школи і все інше. І треба ставитись з великою відповідальністю до його прийняття, тому що наступний раз будуть вноситись зміни вже через 5 років. І хочу сказати, що ці зміни до Генерального плану приймаємо максимально з залученням громадськості міста Тернополя».

залишіть коментар