Від побоїв колег по службі на передовій помер боєць з Тернопільщини

Автор:     Опубліковано: 23 Березня 2016 о 19:49    1 193 переглядів

Ще один військовослужбовець  з Тернопільщини загинув на Сході. Проте не від ворожих куль. 34-річного Ігоря Яцунду побили до смерті свої ж співслуживці. Вчора його тіло привезли додому, а сьогодні рідні та небайдужі провели бійця в останню путь.

ОЛЕКСАНДР СЕВАСТЬЯНОВ, прес-офіцер 44-ї артилерійської бригади:

«Двоє військовослужбовців побили свого товариша по підрозділу. Після того, як побили, через деякий час вони побачили його лежачим на землі. Самі ж почали надавати йому допомогу, покликали військового медика підрозділу. Після цього, значить, на машині його повезли в лікарню міську, але, на жаль, не довезли. По дорозі в лікарню він помер. Очевидно травми були досить серйозні».

ВОЛОДИМИР ТКАЧУК, заступник командира дивізіону:

«Відбулась така дикість, чесно кажучи, в голові не поміщається таке. Ну, я думаю, що в адекватному стані, в тверезому стані, людина на таке не здатна. А тим більше по відношенню до свого побратима».

Ігор Яцунда був родом із села Присівці, Зборівського району. Вдома його чекала дружина та 2 дітей. Боєць служив в артилерійському підрозділі на Луганщині, в районі Сєвєродонецьку. Друзі запевняють, хоч на військову службу він пішов за контрактом, передусім думав про захист Батьківщини.

ВОЛОДИМИР, товариш І. Яцунди:

«Росли в дитинстві, був досить веселою людиною, весь час з усмішкою, суму в нього на лиці не було, навіть якщо йому було досить важко на серці чи там, щось його боліло. Він ніколи цього не показував, весь час радісний ходив. Товаришували дуже довго. До останнього моменту. Останній раз бачилися з ним півроку назад. Веселий був. Говорив: «Володя, мені важко за Україну, я хочу йти, допомогти обороняти наші кордони».

ОЛЕГ, товариш І. Яцунди:

«Просто так не робиться. Так, як вони з ним зробили. Хто бачив, щоб так людину поломати? Хто таке робить? То є армія?».

У зону АТО Ігор Яцунда приїхав 12-го лютого у складі групи із семи чоловік. На передовій пробув лише кілька тижнів. Володимир Ткачук – заступник командира дивізіону, де служив Ігор, розповів, оскільки активних бойових дій на Сході зараз немає, то їхній дивізіон наразі займається бойовою підготовкою та забезпеченням своєї життєдіяльності.

ВОЛОДИМИР ТКАЧУК, заступник командира дивізіону:

«Ми в лісі живемо, зроблений спорт-городок своїми руками. Якось я туди попав, дивлюсь – якась груша висить. Думаю, хто то в нас такий з’явився боксер. І я побачив один день, що Ігор все-таки тримає себе в тонусі. Займався боксом, підтримував свою фізичну форму. Тобто він себе готував до справжньої бойової роботи».

Військові не заперечують, на передовій є проблема з алкоголем.

ВОЛОДИМИР ТКАЧУК, заступник командира дивізіону:

«Чи вживають алкоголь хлопці? Да, хлопці вживають алкоголь. Є. Це проблема, це велика проблема. В міру своїх сил, можливостей ми з цією проблемою боремось. Напевно, всі колись попадались в такому стані. Просто хто частіше, хто рідше. І ступінь сп’яніння буває різною. Буває випивають просто 50 грам, а буває, що хто не може тримати себе в руках. Будемо відвертими, є хлопці, які реально мають проблеми, ну, ще напевно, з гражданки».

ВОЛОДИМИР, товариш І. Яцунди:

«З алкоголем? Він взагалі був спортсменом. Займався спортом, разом футбол в дитинстві грали, гантелі кидали. А тако, щоб він випивав, звичайно, там присвятах – якась там Пасха чи Різдво, чи День народження, так, як всі люди».

Забирати тіло Ігоря поїхав його брат. Олег розповідає, причину смерті родича йому сказали не відразу.

ОЛЕГ ЯЦУНДА, брат І. Яцунди:

«Це повідомили мені майор, як я приїхав забирати його, я не назву фамілію, це не бригадний, це, напевно, сектору був. Це він мені повідомив, що це як аварія була. А вже заступник бригади приїхав в неділю в обід, це вже він  сказав, що не аварія, а виясняємо подробності цього. Я не чув, щоб був стан алкогольного сп’яніння. Конфлікт якийсь був. Але то іменно шо – я не можу це Вам сказати».

Пояснити, що спричинило таку ситуацію ті, хто служив з Ігорем Яцундою також не можуть. З військовослужбовцями, які були учасниками фатального конфлікту їм поспілкуватись не вдалося.

ВОЛОДИМИР ТКАЧУК, заступник командира дивізіону:

«Справа в тому, що їх зразу ізолювали і забрали. Вони зараз знаходяться під слідством в райцентрі. Зараз приїдемо, будемо, звичайно, шукати з ними контакт і намагатися зрозуміти мотивацію і інші обставини».

Наразі ситуацію вивчають правоохоронні органи. Військового Ігоря Яцунду, який на передовій загинув від рук своїх товаришів по службі, поховали на кладовищі у рідному селі.

4 Comments

  • Це є проблема украінськоі націі пянство.якщо ми критикуєм москалів шо в низ тільки водка і селедка то про нас теж можна казати горілка ісало.В Канаді канадянин так був задоволений украінцями з Чорткова шо вони згідні працювати навіть по годині і вихідні порівняно з мексиканами.Але це задоволення було нашими тільки до зарплати а потім пянка співанка за Украіну милу і бійки.То канадянин так кляв казав шо украінці це найгірші.

  • Як фінансово допомогти рідним бійця?

    • Реквізити “ПриватБанку” для тих, хто має можливість допомогти сім’ї. № картки матері Ігоря – Володимири Зіновіївни Яцунди: 4149 4978 6139 5012.

  • Шановні журналісти спасибі що висвітлили цю тему про загибель мого друга та сусіда Ігора Яцунду. Болісна втрата в такий непростий час. Та прошу Вас з усією повагою не залишайте цієї теми, щоб це не стало черговим “високому” військового командування. Цей хлопець не заслужив такої смерті так як і діти втратили свого батька від алкогольного безглуздя його співслуживців. Спасибі

залишіть коментар