Виставку унікальних книжкових знаків представили у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 17 Березня 2016 о 19:00    796 переглядів

До Шевченківських днів у виставковій залі Українського дому «Перемога» представили книжкові знаки Ярослава Омеляна. Графічні мініатюри митця у Тернополі експонуються вже не вперше.

ЯРОСЛАВ ОМЕЛЯН, заслужений художник України

«Екслібрис – це маленькі розміри до 12 сантиметрів величини, то є екслібрис,  а як має вже 14 сантиметрів, то вже є ілюстрація.  В мене екслібрисів є більше 400-та. Але то специфічні, бо  то є виставка померлих, яких немає в живих – видатних людей України».

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв

«Це своєрідне прочитання історії і літератури. І перше, що йому порадив, обов’язково потрібно зробити ще англомовний текст, підтекстівки цих екслібрисів для того, щоб нашу українську культуру сприймали на Заході, як рівноцінну, як повноцінну».

У даній експозиції митець представив більше сотні своїх творінь. На книжкових знаках «Виставки пам’яти» Ярослава Омеляна можна побачити зображення відомих українців від  часів княгині Ольги до наших днів. Художньо-графічні знаки митець створює вже близько тридцяти років.

ЯРОСЛАВ ОМЕЛЯН, заслужений художник України

«Коли зробив перший екслібрис, я ще не знав, що я так багато зроблю, але то був екслібрис Ігорю Ґереті –  мистецтвознавець, у музеї працював. Він обняв мене, поцілував і каже: «Славцю, – бо я Ярослав, – не зупиняйся на тому». На його першому екслібрисі. І оце перше перший екслібрис його заслуга».

Переглянути виставку можна протягом місяця в Українському домі «Перемога».

залишіть коментар