На базі лікарні № 3 буде комунальне підприємство

Автор:     Опубліковано: 25 Квітня 2016 о 19:32    431 переглядів

Тернопільську міську лікарню №3 реорганізують. Відповідно до рішення, прийнятого депутатами на сесії міської ради, на базі медзакладу буде комунальне некомерційне підприємство. Якщо лікарня підпорядковувалась Бюджетному кодексу, то комунальне підприємство – Господарському, а це дещо змінює те, як заклад розпоряджатиметься власними фінансами.

ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:

«Бюджетне фінансування, яке нам сьогодні, згідно субвенції, йде на медичне обслуговування пацієнтів закріпленої території, воно так далі і йде. Плюс, до того, ті кошти, які, можливо, ми можемо заробляти, а ми їх і сьогодні заробляємо, ми їх направимо не через Казначейство. За рахунок комунального підприємства неприбуткового, можемо відкрити окремий рахунок і зберігати на окремому рахунку і використовувати їх самостійно».   

Зокрема, нове комунальне підприємство отримає можливість відкривати депозитні рахунки, брати в лізинг обладнання під власні гарантії, тощо. Доречними зміни, зі слів Юрія Лазарчука, будуть і в контексті децентралізації.

ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:

«Заклад не має права заключити безпосередньо договір з громадою. Комунальне підприємство має право заключити прямий договір на надання медичної допомоги пацієнтам тієї чи іншої громади».  

Зміна статусу, запевняють чиновники від медицини, не торкнеться пацієнтів, закріплених за медичною установою.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення:

«Жителі міста Тернополя і «Дружби», які приписані до даного лікувального закладу, будуть отримувати всі ті ж самі послуги безкоштовно, що і до цього часу».

Не залишаться без роботи і самі працівники медзакладу.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення:

«Шлях реорганізації шляхом перетворення дозволяє всіх працівників, які сьогодні є на роботі, працевлаштувати в новому комунальному підприємстві».

 

залишіть коментар