На Тернопільщині діє заборона на рибальство, проте є винятки

Автор:     Опубліковано: 8 Квітня 2016 о 18:50    601 переглядів

Любителям порибалити зараз треба або «змотувати вудочки», або знати місця, де рибалити можна. З першого квітня розпочався період нересту. Чи дотримуються заборон тернопільські риболови – перевіряли наші кореспонденти.

З першого квітня в Україні розпочалась нерестова заборона на вилов риби.

 СЕРГІЙ СЕНИК, заступник начальника управління Тернопільрибоохорона

«В цей час забороняється, в першу чергу, це всі, будь-які поглиблювальні бурові роботи, видобуток гравію, піску, у всіх водоймах області та прибережних смугах. Також забороняється вихід на воду будь-яких плавзасобів, підкреслюю, будь-яких. Крім плавзасобів контролюючих органів, відповідно в галузі рибоохорони, та судна, які проходять в обхід нерестовищ, без зупинки по чітко визначеному форматору».

Рибалок-порушників чекає штраф від двох до шести неоподаткованих мінімумів доходів громадян, проте якщо вас впіймають на рибальстві у недозволеному місці та ще й з використанням браконьєрських знарядь, наприклад сіток чи електровудок, штраф сягатиме від двадцяти до сорока неоподаткованих мінімумів. Враховуватимуть при нарахуванні також і нанесений збиток.

п. ЄВГЕН, рибалка

«Під час нересту, я рахую, що так і повинно бути, але в нас відведенні місця для риболовлі, так що  ми ловимо у відведених місцях».

Із переліком таких місць по області можна ознайомитися на сайті управління «Тернопільрибоохорони». В обласному центрі є їх кілька.

п. ЄВГЕН, рибалка

 «Звичайно, ми щороку ознайомлюємося з наказами, де можна ловити, де не можна. Можна ловити від причалу до «Гарту». Не можна вон по дамбі, там нема нікого, якщо ви звернули увагу. Від причалу до «Riverpoola» не можна ловити 100%. Відкрито можна ловити по цьому березі до «Гарту», і з того берега до пристані Дальнього пляжу». 

СЕРГІЙ СЕНИК, заступник начальника управління Тернопільрибоохорона

«Дозволено ловити і у водоймі «Чайка», і у водоймах гідропарку Топільче, по річці від дамби мосту до дамби села Петрики. Вверх по річці від пішохідного мосту села Біла і аж до Івачівського мосту. Так що бачите для любительського рибальства відкрили багато територій, головне, щоб люди до того свідомо відносилися і не порушували».

Відповідно до наказу у визначених місцях ловити рибу дозволяють однією плавковою або донною вудкою з одним гачком. А також одним спінінгом. Тернополянин Борис зізнається, полюбляє порибалити, заодно хвалиться і сьогоднішнім уловом, але правил в нерестовий період, каже, дотримується обов’язково.

п. БОРИС, рибалка

«Трошки тут, трошки так, бо така вудочка, що на місця не стоїться, треба і там трошки, і там трошки. З одним гачком і на одну вудочку до 10 червня».

В управлінні рибоохорони Тернопільщини підтверджують, цьогоріч рибалок-порушників небагато менше, проте перевірки будуть проводити регулярно до закінчення весняно-літної заборони на лов риби, у 2016-му  вона триватиме до 10 червня.

 

залишіть коментар