Матері та дружини загиблих в АТО зібралися у Зарваниці

Автор:     Опубліковано: 16 Травня 2016 о 19:01    853 переглядів

Матері та дружини загиблих на Сході бійців з Тернопільщини зібралися у Зарваниці, аби там попрости заступництва Матері Божої та помолитися за своїх полеглих дітей та чоловіків.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Наш обов’язок – щоб ми не лише в ці дні пам’ятали про наших матерів, а кожен день піклувалися ними. Традиційно раз в квартал ми їх збираємо, в різних частинах Тернопільщини. В цьому році вони були на Кременеччині, в микулинецькому санаторії відпочинку, в інших місцях. А сьогодні ми якраз відзначаємо День матері в Зарваниці».    

Спершу за полеглих помолилися під час Служби Божої. Згодом – біля каплички, яку минулоріч звели на честь загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Жодні слова, які сьогодні теплі звучали, не повернуть ані дружині чоловіка, ані мамі сина. Але, однозначно, що ми повинні розуміти одну дуже просту річ, що жодна нація не має майбутнього, якщо ми не будемо пам’ятати своїх героїв. І сьогодні ми всі разом засвідчуємо ту незмірну повагу нашим Героям, які загинули, поклавши своє життя за те, що ми маємо можливість сьогодні і тут отримувати ці духовні настави від Митрополита, під мирним, спокійним небом саме на цій території. Ніхто не знає, як було би, якщо би не ці хлопці, не поклали би, не стали би стіною і не захистили би нас». 

ІГОР ПОБЕР, народний депутат України:

«Нема нічого важчого, коли дружина втрачає люблячого чоловіка, діти втрачають батька, дідуся. А саме страшніше – це коли мати втрачає свого сина, якого родила, виховувала, плекала. І коли вся Україна в нас живе своїм життям, а частина наших хлопців на передовій, і, на жаль, дуже багато загиблих».     

Матері ж полеглих Героїв кажуть – такі зустрічі допомагають їм спільно пережити те горе, яке спіткало їхні родини.

ОЛЬГА ТРУХ, мати загиблого Володимира Труха:

«Ми вже тут другий раз, я тут приїжджаю. Тут такі вже всі, як і я, що втратили своїх дітей. Дуже тяжко самому переживати горе. Ми тут спільною молитвою, ми тут збираємося щороку і поминаємо своїх дітей. І молимося за них, за Україну, за майбутнє наших внуків». 

ВІРА КУЛИНЕЦЬ, мати загиблого Назарія Кулинця:

«Вже в лютому минув рік. Але біль втрати не згасає. Навпаки, напевно. І отакі зустрічі для нас, матерів, дуже, дуже велике. Тому що ми, ну як… Кажуть, розділене горе – це півгоря. І ми вже всі разом спілкуємося між собою, і отак приїжджаю з таким відчуттям, що це горе стало чуть-чуть легше, і трошки воно, як то кажуть, поділилося на всіх. Але з часом воно знов…»      

Також під час перебування у Зарваниці жінкам вручили подяки за внесок у виховання гідних захисників України та самовідданість. Крім того, матері та дружини загиблих бійців отримали благословення від Митрополита Василія Семенюка.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Я щиро вітаю вас. Як я вже сказав, хотів би витерти ваші сльози, зігріти ваші серця, просити Божого благословення для вас, для ваших дітей і внуків. Хай Бог благословить вас, дасть вам сили, мужності перенести той хрест, який Господь вам дав. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»    

 

 

залишіть коментар